| DonaldTrump a întrebat:

Voi daca v-ati putea schimba cetatenia romana cu alta cetatenie ce ati alege? (nu confundati cu nationalitate )Funda.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Pana una alta, nationalitatea nu se poate schimba decat prin frauda, nestiinta.
Cetatenia Romana nu as schimba-o. Daca as alege o alta cetatenie, am gandit si puteam asta (am sora cetatean SUA), as alege acea tara care dandu-mi privilegiul cetateniei respectivului stat, imi accepta si cetatenia romana!
Din fericire, am certificatul bunicului meu de arian!(poate o sa razi, prin anii 1942 se cerea asa ca sa lucrezi intr-o divizie ss germana).
Deci am si dovada asta, desi nu cred ca asta este problema.Nici nu gandesc sa fiu impotriva altor specimene, cata vreme nu-mi incalca regulile si traditia mea de ROMAN ARIAN! Respect toata lumea de buna Credinta!
OK?
Despre funde? Sigur va merita altcineva mai pregatit. Eu iti multumesc doar pentru privilegiul ca mi-ai acordat prilejul sa-ti spun o parere! Care valoreaza infinit!

| DonaldTrump explică (pentru oprescudorin11):

Ma gandeam si eu la cetatenia Sua.
"Din fericire, am certificatul bunicului meu de arian!(poate o sa razi, prin anii 1942 se cerea asa ca sa lucrezi intr-o divizie ss germana)." Interesant fapt, insa certificatul ala nu mai era necesar din 44' cand au inceput sa bage oameni in diviziile lor, din toate colturile lumii (arabi, indieni, negrii etc.)"
"Nici nu gandesc sa fiu impotriva altor specimene, cata vreme nu-mi incalca regulile si traditia mea de ROMAN ARIAN! Respect toata lumea de buna Credinta!" Deci esti si tu arian hmm, ma bucur pentru traditia ta. Am vazut intr-unul dintre raspunsurile tale ca atunci cand erai mai tanar erai neo-nazist, acum ca ai si certificatul ala parca pare mai logic.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru DonaldTrump):

Aparent ai dreptate, poate si de fond. Nu eram neo NAZIST, Eram chiar NAZIST! Imi placea si-l iubesc si acum pe unul din cei mai mari criminali ai lumii, dar si cel mai bun muzician si vanator de spion al lumii.Cum se numeste? Ala care a distrus un sat din Cehoslovacia! Il idolatrizam, intr-o perioada, in care tu nu te nascuseti! E vorba de, am uitat momentan! Sincer.

Cand eram tanar(vorba cantecului care-mi place, american), ma gandeam altfel, vis -a vis de NAZISM>.
Imi placeau uniformele, disciplina, hotararea, favorizarea mai mult sau mai putin a disciplinelor stiintifice care, nu ma poti contrazice aici, au fost in culmea progresului.
Intre timp, am vazut si partea urata a trebii.
Intre timp, am avut un prieten drag, evreu, dar nu stiam!
Si intr-o zi ma viziteaza, dragyul meu! Si ce vede in vitrina bibliotecii mele!(eu nici macar nu-mi faceam probleme!).
Poza lui ADOLF HITLER, poza lui, iar imi scapa numele.
Cel mai bun prieten al meu, iti spun si numele daca vei vrea (nu e important) i-a scapat pixul din mana, nu mi-a zis decat intrebarea:" ai citit Vechiul Testament?"
Ce i-am raspuns? M-am balbait, am aburit-o, habar nu aveam de astea! Mie imi placeau uniformele, disciplina, tinuta, cultura( Valorile asa cum le intelegeam eu la 20 de ani).
Tata mare avea la gat 'Crucea de Fier si MIHAI VITEAZUL in grad de cavaler, (nici nu exista altfel -asta se acorda numai de Conducatori (hitler, antonescu pentru merite pe 'campul de lupta! -nu la papitoi cu 4 stele care fura pe acte si legi prin cancelarii de handicapati!)
Revenind! Prietenul meu (evreu ) a plecat, si-a schimbat telefonul, nu l-am mai gasit vreodata!
Iti place? Ce ai inteles Draga Prietene?( o fi adevarul in afara noastra?)

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu aș schimba-o. Practic se poate schimba, dar eu nu aș avea de ce, cu toate relele ei, îmi apreciez țara și în acte nu mi-e rușine că apare "cetățenie română". România va rămâne locul pe care îl voi putea mereu numi "acasă", nu am de gând pe viitor să mă stabilizez pe o perioadă prea lungă în alt stat.

| DamianTPU a răspuns:

Oltean :3