| Oanasorina a întrebat:

Voi in ce oras din vestul Europei v-ati muta? Și de ce?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

M-as muta in Paris. Pe langa faptul ca imi place foarte mult orasul, stand acolo am sansa sa merg in fiecare an la Roland Garros.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Londra, e singurul oras in care m as vedea locuind din ce am vizitat pana acum... sau poate Amsterdamul

| TrăieşteClipa a răspuns:

Oriunde te vei duce vei fi un strain pentru cei de acolo.
Chiar daca vorbesti corect limba lor, oricine isi va da seama ca nu esti de prin partea locului si dupa 10 ani de locuit printre ei.
Te tolereaza dar pana la un punct.

| pufulescu a răspuns:

Oriunde numai NU in Germania, unde sunt acum! Oamenii au un caracter absolut infect, in contradictie totala cu frumusetea tarii acesteia.
Am lucrat 9 luni in Franta, un orasel undeva langa Paris. Este singurul loc unde m-as intoarce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amsterdam.

| Trumpinator a răspuns:

Eu prefer estul. Traditii mai bune, mancare mai buna happy. Dar in vest, sa zicem, Marsilia. Deoarece, as avea marea si muntele aproape si cel mai frumos, pitoresca Franta happy

| nekmario a răspuns:

Pai sa iti spun sincereu m-as muta in Madrid (sau oricare oras din Spania) deoarece limba e foarte usoara, sunt plaje, oameni de treaba, gasesti si locuri de munca si are o clima placuta etc. Dar ar fi fain si intr-un oras german deoarece este totul pus la punct (curatenie, joburi, CIVILIZATIE nu ''jungla'') si de ce nu in Anglia undeva doar ca acolo este clima mai rece putin si plua mult.Asta e parerea mea Gracias!

| nekmario a răspuns:

Pai sa iti spun sincereu m-as muta in Madrid (sau oricare oras din Spania) deoarece limba e foarte usoara, sunt plaje, oameni de treaba, gasesti si locuri de munca si are o clima placuta etc. Dar ar fi fain si intr-un oras german deoarece este totul pus la punct (curatenie, joburi, CIVILIZATIE nu ''jungla'') si de ce nu in Anglia undeva doar ca acolo este clima mai rece putin si ploua mult.Asta e parerea mea Gracias!