| RAY a întrebat:

Voi mai cititi bloguri? e mai bine sa ai blog sau canal pe Youtube?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Canal de Youtube, pentru ca ala poate fi gasit mult mai usor pe o platforma care o foloseste toata lumea. Unul care este interesat de altceva poate sa dea din greseala de video-urile tale si sa-i placa. In schimb, cu blog-ul, intra doar oamenii care sunt interesati de acel ceva. Plus ca in ziua de azi nimeni nu mai sta sa citeasca. Informatia se livreaza mult mai usor ascultand si vizionand, nu citind. 5 minute de video pot insemna 15 minute de citit deci economisesc timp. Plus ca intr-un moment, iti poti pune castile in urechi si sa asculti, timp in care tu faci altceva, de exemplu curat in casa.

6 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Din punctul meu de vedere e bine sa ai pe ambele, poate sunt de moda veche dar imi place sa mai si citesc un blog mai unicat.

| Mosotti a răspuns:

Un canal Youtube poate fi gasit de mai multi dupa cuvinte cheie, un blog cucu daca nu-l anunti tu in stanga si dreapta.

| gemeni6226 a răspuns:

Atitea carti de citit am, caci blog citesc foarte rar si numai daca este a fetei mele sau cineva imi atrage atentia ca este ceva foarte amuzant. Daca e sa rid mult atunci pun totul deoparte si citesc blogul.Dar altfel nu.

| oglindasultanului a răspuns:

N-am rabdare sa ma uit la filme lungi si lente.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Canal de YouTube

| Alexandrionelu a răspuns:

Vlogul a câștigat teren în fata blogului, la fel cum televiziunea a câștigat în fata radioului, deși nu l-a exterminat total.