| RAY a întrebat:

Voi nu ati observat ca multi din cei care fac comedie sunt de fapt depresivi?

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Am observat.

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Tu nu postezi la fel? In realitate esti ca o menstruatie care se lasa cu sange?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Nah, sunt bine in realitate. Dar, cred ca fiecare om a trecut printr-o neplacere la un moment dat.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Asa fac eu! Bine, eu fac umor depresiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Te dedublezi și când nu-ți arde.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu fac sex cu mine cand simt lipsa,ma dedublez intr o blonda cu ochii albastri, dar am vazut podcast cu multi actori de comedie care sunt pe xanax, poate multi radem, zambim, facem poze dar e jale in sufletul nostru

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Rescriu: "te dedublezi și când nu îți arde de comedie". Mă refer la incapacitatea de a intra în rol în mod progresiv din cauza numărului excesiv de roluri jucate. În scurt timp se suprapun stări, iar cumularea lor declanșează depresia. Mai departe protagoniștii sunt robotizați. Pare ciudat, dar depresia le permite să continue în acest sens, nu au nevoie de xanax.

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Un actor de comedie nu înseamnă neapărat o persoană cu simțul umorului sau cu un suflet în care vibrează umorul.
E doar o persoană care interpretează.
Un "prestator de servicii culturale" după cum scrie în cărțile lor de muncă. laughing
O persoană care se "preface" în personajul pe care îl interpretează.
Deci... nici o legătură. Poate fi depresiv ca oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la ilustrul comediant Mihai Bendeac?