| lorena1gianinak a întrebat:

Voi nu v-ati saturat de reclame? Pe YouTube, pe google, la TV și pe rețelele de socializare? Sau online la un film? Pentru cine nu are yt premium sau nu vrea sunt foarte enervante reclamele astea. E oribil sa ți se întrerupă un clip din cauza lor și chiar si când dau de ele pe rețele mi se par enervante. Pe voi va deranjează?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Youtube si Google sunt gratis pentru ca traiesc din sponsorizarea acelor reclame. Ei primesc bani multi ca sa difuzeze acele reclame, de aceea sunt acolo.
Tu ai optinea sa nu stai pe aceste programe, daca te enerveaza atat de mult, pentru ca ele nu au cum sa dispara vreodata odata ce platesc existenta acelor canale si difuzarea de programe, filme si aplicatii, pe care tu le folosesti gratis.

| Drimmero a răspuns:

Ma enerveaza mai ales pe Youtube, cumva ne obliga sa bagam Youtube premium dar si aia e o mizerie. N-am decat sa folosesc Youtube dupa un browser in care sa bag add block cand stau pe telefon, dar tot prefer aplicatia ca e mai lejer de folosit. La calculator am rezolvat reclamele in mare parte ca am add block peste tot. Ceea ce fac ei e cersetorie virtuala, prea agresive sunt reclamele, am inteles ca fac bani din ele dar fa-o frate in alt mod cat sa nu ii deranjezi pe ceilalti pentru ca nu toti sunt obligati sa va inghita reclamele, iti fac trafic ce mai vrei in plus.

| CIaudiu a răspuns (pentru Drimmero):

Vezi ca ai Youtube vanced pe android.
https://youtu.be/TQ2DAfTWIkI

| SilentRain a răspuns:

Mă enervează, dar nu am ce face
Sunt mult prea agresive

| lorena1gianinak explică (pentru SilentRain):

Ai dreptate a luat-o razna yt. Baga reclame 1 după alta lungi

| SilentRain a răspuns (pentru lorena1gianinak):

E lipsa de bun simț la fiecare videoclip sa bage reclame inutile

| mastadont a răspuns:

Fetelor, chiar există soluții! Instalați un add blocker și vor dispărea toate aceste reclame. Recomand ublock origin, e cel pe care îl folosesc și efectiv înlătură reclamele de pe toate site-urile, inclusiv Facebook, Youtube, google, etc.
https://chrome.google.com/......phjbkeiagm
Sigur sunt add blockere și pentru telefon dacă preferați să navigați doar de pe acesta însă nu sunt prea familiar cu ele pentru că nu e modul meu preferat de intrat pe internet.

| lorena1gianinak explică (pentru mastadont):

Nu prea am încredere cine știe ce site fake elaughing

| mastadont a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Nu e fake de loc. Dacă te uiți pe linkul pe care ți l-am trimis o să vezi că este de fapt o extensie care se instalează în google chrome și este aprobată de magazinul lor. Se găsește și pentru firefox dacă te interesează și are aproximativ 10 milioane de utilizatori. Eu îl folosesc de peste 5 ani și nu am avut nici-o problemă cu el.

| lorena1gianinak explică (pentru mastadont):

Mulțumesc voi incerca

| CIaudiu a răspuns:

Pentru orice lucru exista solutii. Daca esti as in tehnologie, poti scapa free de aceste probleme.
Eu am scapat de toate aceste probleme fara sa bag vreun leu.
Habar nu aveti ce poate face pirateria sau extensiile, atat pe telefon cat si pe pc sau tv.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Intr-adevar nu imi mai plac dar asta este publicitatea in ziua de azi. Banu' sa meargă, banu' sa fie. Nu intereseaza pe nimeni ca ne place sau nu atat timp cat ei castiga bani de pe urma reclamelor.