| AvalohAlyn a întrebat:

Voi o sa faceți vaccinul anti Covid? Nu va e frica de reacțiile adverse?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ce rost mai are daca nu il mai iei a doua data (sanse mici pentru asta)? Iti zic eu, bani aruncati degeaba...
Spuneau inainte ca nu se transmite la animale si iata ca au gasit necuvantatoare cu virusul, ce incredere poti sa ai in spusele lor, sa fim seriosi...

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu mi-a fost frică de reacții adverse la altele, doar nu mi-o fi frică acum la ăsta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, l-aș face.

| ratzusca a răspuns:

Cum sa nu iti fie frica atunci când vezi atatea reactii adverse peste tot in presa: oameni care au murit dupa vaccin, nu ca ar fi ceva care nu se stie. Unii au murit chiar la cateva ore, altii la cateva zile: cazuri de miocardite, mai ales in randul tinerilor. Moarte subita, infarcturi la adulti si batrani. Apoi tremurat care nu poate fi stapanit, care nu te mai lasa sa mai faci nimic in viata de zi cu zi, convulsii, stare generala proasta, lipsa de forta, simti ca nu mai esti ca inainte, ca nu mai ai putere.

Dar fiecare este liber sa probeze, oricum este experimental, in faza de testare si companiile nu si-au asumat nici un efect advers, adica nu poti da in judecata companiile, ca nu raspund pentru efecte. Se considera ca e voluntar, cine accepta, o face pe riscul lui. Daca pateste ceva, a fost decizia lui, nu a fost obligat.