| Florentina9210 a întrebat:

Voi pentru ce optati mai mult: pentru o vacanta la mare sau o vacanta la munte?

24 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
La munte, dar sa fie si o piscinawinking
Vacanta ideala este acolo unde te simti cel mai bine.
Sunt mult care adora caldura si cu siguranta ca prefera mare...
O zi buna si vacanta placuta happy

| AFR81 a răspuns:

O vacanta undeva pe o insula. Muntele nu ma atrage, iar de mare sunt satul. O vad zilnic.

| RAY a răspuns:

Mie imi place caldura si marea desi marea as alege

| Drimmero a răspuns:

Le-as alege pe amandoua, dar momentan as alege fara sa gandesc prea repede si mult marea!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Bun, daca ai si masina, ne duci si pe noi la mare? Pe mine si pe iub?
Ma revansez eu fata de tine, iti dam o bere pe drum.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Vezi sa nu/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eu am sentimente de dor pentr tine, care nu se sting usor.
Hai ca o dau in melancolie.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu si Tinii ce-mi dati sperante desarte!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Of, poate ca exista un motiv pentru asta.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu siguranta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parca as merge pe la munte anul asta.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Si eu. La ce caldura este cel mai bine e la munte, la aer curat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu stau la mare unde isi vand toti... coloratii porummbul. laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Mi-ai facut pofta de porumb. laughing
Asa si mama mi-a zis ca daca vreau la mare sa merg doar eu cu iubitul ca ea nu mai merge. Nu ii place!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Ia porumbul. ia porumbul.

| Fatamuntilor a răspuns:

O vacanta reusita va fi la munte.Dar nu oricum.Cu rucsacul in spate, cutreierand potecile.La orice pas peisajul se schimba.Te poti caza la o cabana, cu cat mai sus cu atat mai bine.Aerul e curat, nepoluat, sunt zone in care nici nu este semnal la telefon.In plus este accesibil atata vara, cat si iarna.
La mare vii, stai pe un cerceaf, evident langa altcineva suportand poate o muzica care nu-ti place, faci mereu acelasi lucru.
PS.Stau la munte.

| J0B0MAT a răspuns:

La mare.

| RainmakerX a răspuns:

Prefer muntele. De ce?

Este mai rece, mai liniste... As fi cel mai fericit daca as avea piscina la munte =]]

| R0R0 a răspuns:

Munte, clar.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai la mare e soare si o priveliste frumoasa dare si multa agitatie pe cand la munte totul mi se pare mai altfel si mai linistitor, unde esti in natura dar ambele locuri mi se par frumoase si as prefera amandoua dar daca ar fi sa aleg doar unul nu stiu ce as alege grea decizie.

| ambicio a răspuns:

Eu le-as alege in egala masura pe amandoua. Marea pentru balaceala si bronz iar muntele pentru liniste si relaxare.

| weirdfirefly00 a răspuns:

Depinde ce vrea fiecare, putem raspunde pana la urma ca un sondaj sau sa vezi argumentele. La mare se duc cei care cauta ceva mai multa distractie (apa, plaja, cluburi cu prietenii mai ales daca mergi in statiuni gen Costinesti sau mamaia). La munte merg cei care vor mai multa liniste. Eu unul sunt de parere ca daca nu iti faci o vacanta mai de lux sau sa stai locului mai mult timp sau cu oameni care iti plac cu adevarat, te intorci mai stresat sau mai obosit acasa. Anul asta am fost la mare din diverse motive, momentan nu mai am chef sa merg nicaieri.

| Vendrina a răspuns:

Ma intorc la tine iar si iar mare albastraaaa

| Ichimescu_Andrei_1998 a răspuns:

Evident in sezonul asta cu canicula Munte!
funda?