| mentholinks a întrebat:

Voi pentru ce traiti? Eu astept moartea.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Moartea vine cand nu te astepti. Asa ca traieste-ti viata.

| MihaelaDart a răspuns:

Pentru a ne clădi in doi locuința noastră (pentru a scăpa de chirii), pentru carieră, fericire, pentru a reuși să devenim părinți. Moartea sa mai aștepte, nu suntem pregătiți pentru ea, sunt atâtea de făcut în această viață cu bune și cu rele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Moartea vine oricum și dacă o aștepți, și dacă nu. Viața din tine este mult mai mult decât ceea ce gândești tu despre ea. Aștept moartea este un gând. Inima bate, plămânii respiră. Ele toate nu așteaptă moartea. În plus față de acestea, fiecare om are un scop, un țel mic legat de ziua de mâine. Orice zi de mâine este o zi dinaintea morții, înafară de ultima.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu vreau mai multi bani, si ma invart in principal printre sentimente misto.
De aia nu sunt depresiv.

| Drimmero a răspuns:

Asa e cand ai 14 ani si te plictisesti avand vacanta, o sa iubesti viata mai mult cand mai urci in varsta, eu unul nici nu vreau sa concep ca intr-o zi ma voi duce la 2 m sub pamant, viata e frumoasa cand o traiesti,, doar una ai posibilitatea sa primesti, alta nu mai pupi!

| Freya1 a răspuns:

Pentru un posibil viitor linistit, pentru iubire, pentru indeplinirea viselor.

| Celcestietot a răspuns:

Un motiv se numeste,, progresul''.

| SilentRain a răspuns:

Nu trăiesc, exist si atât

| FreddieM a răspuns:

Toti asteptam, indiferent de motivele pentru care traiesti. De fapt, toti suntem condamnati la moarte, din momentul nasterii, ne apropiem de moarte cu fiecare minut care trece.
Pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a avea propria familie candva. Sa simt ca traiesc in doi. Sa iubesc si sa fiu iubit. Sa las amintiri frumoase celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus intrebarea in locu meu.
Cand eram mica am incercat sa ma sinucid ca sa scap de probleme, dar n-am reusit, am ramas cu amintirile cand s-a terminat problema. Deci chiar nu stiu, n-am nici un rost. Poate doar sa fiu ofticata, dar asta nu e scopu meu.

| ariannakaterine a răspuns:

Trăiesc ca să imi las cumva amprenta pe acest pământ. Chiar daca peste 1 miliard de ani nu va mai ramane nimic fizic ce a tinut de mine, sentimentele pe care le-am provocat celorlalti vor ramane undeva in Univers. Trăiesc ca să ii fac pe ceilalti sa rada, sa zambeasca, sa se simta apreciati, speciali, tocmai pentru. ca sunt om, nu robot! Traiesc ca sa fac ce imi place, sa ma bucur de viata, de soare, de apusuri, de ploaie, de cărți, de lucruri mici. Trăiesc ca sa ma bucur de viată. Traiesc ca sa fiu mai buna decat am fost ieri. Trăiesc ca să trăiesc în adevaratul sens al cuvantului, sa descopar ce e viata, ce e fericirea, iubirea, implinirea. Pentru că da, itr-o zi vom muri. Dar murim doar o dată. Traim in fiecare zi! ❤

| RavenNymph a răspuns:

Să fac ceva ce să rămână amintit. Chit că e vorba despre cum am ajutat diverși oameni, chit că e vorba de o carte scrisa, de înființarea unei campanii, de cel fel de persoană am fost etc.