Întrebare recomandată | Superior a întrebat:

Voi pleca in vizita in Spania in curand, ce as putea cumpara de acolo? Ce as putea manca acolo?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu vorbesc serios daca nu ma crezi intreaba pe oricine care a fost in Spania, tu crezi ca eu credeam?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ce oras? acolo ai mancare gratis vorbesc serios, la ceva servit primesti ceva gratis, eu am fost in valencia e superb

| Superior explică (pentru RAY):

De ce cred ca tu faci misto de mine? sper sa nu ca tu esti unele din persoanele care chiar imi plac de pe acest site...

| minrest a răspuns (pentru RAY):

RAY, un dicton celebru: ''Nu exista pranz gratis''. Cand iti aduce comanda, iti da si ceva ce nu ai comandat, in acelasi pret.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Da stiu e un joc psihologic, dar la inceput nu credeam ca e pe bune, credeam ca glumeste, ce frumos era totul

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Sunt maestri in asa ceva, am fost si eu, la Barcelona.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Eu in castellon am fost, ce ai vizitat acolo?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Basilica Sagrada Familia, in primul rand, o biserica monumentala in stil modernist, doldora de ornamente realizate intr-un fel de baroc modern, merita sa mergi acolo numai pentru asta. Casa La Perdera, creata tot de Gaudi, o casa cu coloanele ca un fel de trunchiuri de copac, realizata in linii curbe. Am vizitat un muzeu arheologic subteran care incepe cu ruinele feniciene, chiar pe locul lor, se viziteaza in situ, apoi cele romane, si pana la urma ajungi in palatul episcopal medieval, care e din ce in ce mai modern, pana dai de o usa inchisa si te opresti, ca se continua cu palatul episcopal in functiune. Asta e de necrezut, ca au fost ruinele asa de grupate incat sa le vizitezi pe rand, din una in alta, si sa te opresti ca ai ajuns intr-o institutie contemporana.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Eu vorbesc serios daca nu ma crezi intreaba pe oricine care a fost in Spania, tu crezi ca eu credeam?

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

1.Chestii
2.Mancare

Răspuns utilizator avertizat
| DroIja a răspuns:

Semințe și șaorma.

(LE) Aaa, și dacă mergi cu avionul, nu uita să aplauzi la aterizare.

| Funnygirlmom2 a răspuns:

Depine unde in Spania. Din experenta mea, iti recoman sa incerci paella fiindca nu vei regreta! Exista maazine peste tot, asa ca depinde in ce esti interesat...