| RAY a întrebat:

Voi stiti de gluma nu? Intelegeti cand omul glumeste sau vorbeste serios?

46 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

De obicei da, stiu de gluma, insa sunt si cazuri in care nu-mi pot da seama, nu stii de cate ori am intalnit oameni scandura care glumeau fara sa stiu.
Apropo ca tot ai adus gta 5 in discutie, ai cumparat arena aia noua?

| RAY explică (pentru bogdan324):

Nu am cumparat jocul de astea il vream online, cool acum vad pe Youtube, poate descarc un dlc de ppe net

| Catrice a răspuns:

Poate.

Am avut în liceu un tip [X] care ala dacă spunea ceva gluma vesti o fata atâta de serioasa încât nimeni nu-și dădea seama dacă glumea sau nu.

Cica la un test după ce i-o mutat profa prin clasa, i-o spus colegului de banca [Y] cu care o picat ca dacă îl prinde ca copiaza de la el ii da câțiva pumni. Și-o arătat el bratul ala perfect lucrat la sala și adăpat cu steroizi și cum l-ar fi caftit. Ăstalalt s-o speriat și și-o făcut testul lui cat s-o priceput. La sfârșitul orei X ii spune lui Y ca 'de ce nu o copiat de la el ca nu-l vedea profa'. 'Pai nu ai spus ca...' 'Am glumit ma, tu nu știi de gluma?'

| Lioana a răspuns:

Doar daca gluma e buna.

| Superior a răspuns:

Da,desi uneori exista oameni care par atat de ironici indiferent de situatie, si nu-ti dai seama cand glumeste sau vorbeste serios.

| RAY explică (pentru Superior):

Tu isi dai seama cand eu glumesc?

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Cred

| RAY explică (pentru Superior):

Tu de vreun gta 5 online stii?

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Da,dar ce legatura are?

| RAY explică (pentru Superior):

Tot caut de vreo 2 ani si nimic

| Justme1997 a răspuns:

De multe ori nu înțeleg, iau omul in serios sau nu stiu cum sa reactionez

| RAY explică (pentru Justme1997):

De fel doar serios vorbesti?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Câteodată fac glume la care rad tot eu

| RAY explică (pentru Justme1997):

E un inceput si asta, cum te mai intelegi cu colegi de munca?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Ne înțelegem, nu le înțeleg eu pe ele. Toate se barfesc una pe alta la mine laughing (stiu ca înseamnă ca ma barfesc si pe mine)

| RAY explică (pentru Justme1997):

Da nu vezi ca e multa ura si in virtual,lume rea,nici eu nu inteleg rautatea oamenilor care e extrem de mare, nu vezi pic de compasiune sau empatie, la uni si aia sunt dezamagiti mereu, esti libera de sarbatori? intr o tara crestina atata ura, barfa, rautate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este drept este că uneori întâmpin probleme în a realiza dacă cineva face o glumă sau nu așadar eu unul folosesc un limbaj mai formal pentru a da de înțeles când eu unul nu glumesc sau subiectul pe care îl abordez este unul serios.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De profesie ce esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Freshman la o facultate de inginerie software.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Bun job

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cand omul stie ce ton sa foloseasca. La tine nu imi dau seama pentru ca scrii la fel tot timpul

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Hey sunt misoginul anului pentru tine, ce cadou vrei sa isi fac de craciun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca pentru jumatate de site. laughing Te tine portofelul?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Orice pentru sicriul tau, fac rate daca e cazul, wow pentru jumatate din site, am de oferit multe cadouri atunci

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poti sa-l pastrezi, mie imi place viatawinking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar ce ai vrea sa isi faca un misogin cadou, o vacanta pe marte, fara bilet de intoarcere

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si te miri ca nu te suporta nimeni laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma suporta 297 de useri care mau votat anul trecut, undeva la 40% din cei care au votat, ce spui nu ma suporta nimeni? https://www.tpu.ro/......ului-2017/

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si cati te au la ignor? big grin

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, nu te lua după gura lumii.
Te suportăm.
Cu greu, dar te suportăm. laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

150 de useri, dar multi din ei numai intra pe site

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Eu sunt motivul pentru care o sa te apuci de baut coca cola

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si cati din aia 300 care te-au votat crezi ca mai intra? laughing))))
Ma rog, nu-mi pasa, bravo tie.
Trece la CV.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu ai afimat ca nu ma suporta nimeni apoi ti am demonstrat ca nu e adevarat si apoi scrii asta, in loc sa recunosti ca ai gresit, nu inseamna ca daca tu nu ma suporti nimeni nu ma suporta,imi poti spune nu te suport,ne dam ignore si gata,urasc ipocrizia asta, fi directa, sincera, tu spui ca sunt misogin, pai de asta sunt ca sunteti perverse, ipocrite ( nu toate ) sunteti smechere, asa indirect

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

N-am gresit. tongue Multi te barfesc, chiar daca la intrebari iti vorbesc frumos. Sunt directa, ca daca nu eram, mi te faceam prieten.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Romania in piramida lui maslow este pe prima dreapta, desi e ceva normal asta, cu cat un popor este mai sus cu atat este mai civilizat http://www.stelianmuscalu.ro/piramida-lui-maslow/

aceste persoane au scopuri primitive si se comporta primitiv,barfa fiind un indicator de privitism,desigur ca nu toti sunt la fel, depinde si de regiunea tarii, eu cu drag vorbesc cu un ardelean, banatean, mam inteles super si cu un ungur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa glumesti sau sa fi serios doar sa nu spui adevarul, sa te feresti de anumite chestii. Ca altfel iti sar toate in cap, uite ce misogin e ãsta laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa e, dar ele sunt maicute la muntele athos se roaga la videochat dezbracate pentru sanatatea tuturor amin

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, pe muntele Athos nu sunt măicuțe.
Femeilor le e interzis accesul.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ba cat misogism, nu e corect, voi lupta ca sa le dea voie, de la anul ma transform in misandra

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca n-as sti de gluma, nu te-as "urmări".

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Wow ce declaratie de dragoste, dar ce username mai ai?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Te rog, nu ma dezamagi! Nu ma face sa cred ca ești unul dintre aceia care nu știu de gluma...

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Ba da stiu, dar am o fata care ma urmareste cu 2, 3 username

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Oh laughing, inteleg.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Ma iubeste nebuna in secret, am vorbit cu ea un an de zile