| Chirila_Mihai_Cristian_1994 a întrebat:

Voi sunteti mandri ca sunteti romani? Daca da, de ce? Daca nu, de ce?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu sunt mandru nici ca sunt om, specia umana este o eroare a naturi

| OldSoul a răspuns:

Nu sunt nici mandru dar nici nu regret.
Nu a fost alegerea mea sa ma nasc in aceasta tara.
Da, e o tara corupta, cu un popor oarecum limitat, dar avem si unele valori cu care ar trebui sa ne mandrim, doar ca din pacate multi le ignoram si astfel se uita si ne pierdem adevarata mandrie.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, de ce? Simplu prin faptul ca sunt roman nu sunt mandru.
Cam prin toata lumea o sa auzi ca romanii sunt tigani, sau hoti, sau cersetori, sau saraci, etc, de aceea daca cineva m-ar intreba din ce tara sunt, as incerca sa evit intrebarea.
Mi-ar fi placut sa ma nasc in alta tara, de preferat in Japonia.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Acolo 'ie' multe tsunami-uri si cutremure,, Fanica

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Si ce daca? Mie tot imi place Japonia.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Treaba ta, faci ce vrei

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Oricum faceam cum voiam laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Fanele, ne rebelim acum pe ultima suta de metri?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu mereu am fost rebel, mereu am facut doar ce am vrut, au mai existat si exceptii, dar foarte rar.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

M-a umflat un ras cand am citit, vad ca ai simtul umorului.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai ca te dezumflu eu, ai un ac? laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Intr-un fel, da. Mie imi place tara. E frumoasa. Doar ca urasc oamenii din ea. (nu pe toti, bineinteles)