| mentholinks a întrebat:

Voi vreti sa obtineti ceva de la viata asta trecatoare? Ce anume?

18 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

O Tesla Model S P100D(chiar as vrea sa strang bani pentru o tesla dar o sa dureze ceva timp), dar ma multumesc si cu un 750L cu xDrive si motor de minim 400cp.

| RAY a răspuns:

Cat mai multa cunoastere, in special ce a cauzat acel big bang? cum a aparut viata? exista aliens? afterlife? sa vizitez lumea, sa zbor pe statia spatiala, sa cunosc o fata sincera, tu?

| mentholinks explică (pentru RAY):

Sa mi-o trag cu una din iubire. Sa cunosc daca moartea e sfarsitul absolut al meu.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Si zeii mor cateodata

| mentholinks explică (pentru RAY):

Ma intereseaza mai mult de mine decat de zei.

| Mosotti a răspuns:

Vreau sa obtin chestia sa ma bucur de fiecare zi la maxim de orice am si ce pot face, atat. Nimic mai mult, evident si sa fiu sanatos si sa am partea afectiva si financiara satisfacuta.

| Freya1 a răspuns:

Da.Un trai linistit si sanatate sa ma pot bucura de el, e singurul lucru pe care mi-l doresc.
Sa pot iubi linistita, sa ma pot plimba sa vad lumea si sa ma bucur de fiecare lucru in parte.

| SilentRain a răspuns:

Momentan nu mai vreau nimic

| OldSoul a răspuns:

Tot ce-mi doresc sa obtin este implinirea suflteasca (sa-mi intemeiez o familie), iar mai apoi sa fiu impacat cu mine, astfel incat sa am cat mai putine regrete cu referire la ceilalti, altfel spus, sa incerc sa fac bine, iar, daca nu reusesc, cel putin pe cat posibil sa nu le fac rau celorlalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| SERIALS a răspuns:

Vreau sa-mi indeplinesc visele, sa continui studiile, iar mai apoi sa gasesc un loc de munca, care sa ma atraga. Sa vin cu dragoste in fiecare zi la locul de munca. Sa-mi aduca bani buni, sa pot calatori prin lume. Iar legat de familie, vreau sa imi intalnesc iubirea vietii, prefer o persoana de acelasi sex. Sa nu dispara intelegerea din vietele noastre, si ca familiile noastre si persoanele din jurul nostru sa ne accepte. Doresc fericire familiei si tuturor di jur.

| Thyself a răspuns:

O schimbare a percepției, a conștiinței planetare.

| mentholinks explică (pentru Thyself):

Te-ai plictisit de oameni sau de ce vrei sa se schimbe perceptiile?

| Thyself a răspuns (pentru mentholinks):

Consider că oamenii privesc lucrurile doar la suprafață, de cele mai multe ori.

| mentholinks explică (pentru Thyself):

Fiindca asa e mai simplu. Ce e in profunzime e mai greu de patruns si necesita efort si timp pe care oamenii nu il mai au.

| Thyself a răspuns:

Credem că avem prea mult timp la dispoziție dacă nu îndrăznim să cunoaștem, să simțim. Fiindcă altfel trăim o suferință perpetuă, o deconectare de la starea naturală a lucrurilor, de la propria noastră natură. Suntem niște roboți vii.

| mentholinks explică (pentru Thyself):

Eu cred ca se intampla asa fiindca nu mai sunt multe lucruri care sa ne fascineze. Eu cel putin asa simt cateodata ca le stiu pe toate desi n-am facut mai nimic.

| Thyself a răspuns:

Și eu am de multe ori sentimentul ăsta de omnisciență, dar cu toate astea cu siguranță sunt multe zone neexplorate. Încă nu știm pe deplin ce am putea fi. E ca atunci când zici că te simți super bine, dar dacă ai face mai mult sport și ai mânca mult mai sănătos ai realiza brusc diferență de la cer la pământ ca tonus și claritate mintală.