| Meme10Meme a întrebat:

Voi vreti sa se rebage pedeapsa cu moartea? Eu da.

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Da, dar doar în unele cazuri. Adică nu furi o pâine și pentru asta te ghilotinează. Eu aș introduce pedeapsa cu moartea doar pentru criminali și violatorii care au comis 5 sau peste 5 violuri.
Gândește logic: omori un om, faci câțiva ani de închisoare (adică stai toată ziua pe fotoliu și te uiți la TV, că asta-i închisoarea din România de azi), ești eliberat și apoi iar omori. Nu se poate așa!

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Doar pentru aia care comit fapte execrabile, e total nedrept ca aia sa mai aiba sansa la o viata normala dupa cativa ani de racorica, pe mort nu-l mai intorci din pamant, dar astia pot bine merci sa scape apoi dupa ce au nenorocit atatia oameni, ba chiar se transforma brusc in idoli, cititi doar putin comentariile de la postarile lui Marius Csampar de pe Youtube, o sa va faceti cruci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar.

| SilentRain a răspuns:

Da, cred că unii nu se vor schimba niciodată

| CIaudiu a răspuns:

Da. Mi se pare de-a dreptul penibil ca un criminal in serie sa fie dus intr-o camera cu alti colegi unde sa aiba asigurata caldura, mancare, tv, dus, serviciu medical gratuit si alte beneficii pentru asemenea fapte.

| Serket a răspuns:

Ar fi mai util pentru omenire ca cei care comit fapte grave si care reprezinta un pericol pentru societate sa fie privati de libertate si drepturi si sa se faca experimente pe ei, decat sa umple inchisorile sau sa ii pedepseasca cu moartea. Da, devenim si noi din posibilele lor victime in agresori, dar alegem si noi sa eliminam raul mai mare.