| Tyoi12 a întrebat:

Vor dispărea la un moment dat calculatoarele? Mi se pare că mai puțin sunt interesați de calculator de când sunt la modă telefoanele.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Gresit!

| gemeni6226 a răspuns:

Mie mi-e cu mult mai comod sa lucrez pe calculator si sa ma uit la filme pe calculator decat sa ma chiorasc pe telefon.Sincer.

| siriusblack98 a răspuns:

Posibil că vor fi înlocuite complet de versiunile lor mai mici (laptopuri și tablete) pentru început iar apoi va apărea un nou device la cât de repede evoluează tehnologia.

| Apokales a răspuns:

Poate de cipuri in creier. Iar cu asta nu glumesc, multor tineri le-ar fi mai usor cu un cip in creier, asa s-ar uita pe unde merg.
Oricum, nu vad cum ar disparea calculatoarele momentan, poate ca doar ar capata o alta forma, mai compacta, dar nu neaparat un laptop.

| NotNamed a răspuns:

Hai ca da...si programatorii ce fac? Aplicatiile, jocurile, sistemele de operare de pe telefoane de cine si in ce mai sunt făcute atunci? Gândește inainte sa pui o intrebare.

| Tyoi12 explică (pentru NotNamed):

Pai nu chiar de tot, dar în curând cred ca vom mai folosi calculatorul doar în scop profesional cum ar fi: vlogging, programare, gaming și alte locuri de munca, daca nu esi acum la fel.

| NotNamed a răspuns (pentru Tyoi12):

Telefoanele sunt prea mici si simple ca sa incorporezi un intreg ecosistem adevarat. Calculatoarele sunt mult mai mari, mult mai performante si iti permit sa pui mai multe monitoare pentru o organizare mai buna, poti face totul pe pc. Daca crezi ca PC-urile se demodeaza... cred ca vi din alta dimensiune pentru zilnic se cumpără sute de mii de sau milioane de piese in toată lumea pentru ca sunt la mare cautare. Sunt de foarte mare folos. Programele adevărate, jocurile adevarate, totul se vede mult mai bine pe pc si e mai simplu de controlat.

| Alexluchi20 a răspuns (pentru NotNamed):

Pai și atunci de ce experții Kaspersky Lab spun ca pc urile vor dispărea in 2045?

| VictorRusan a răspuns:

Eu nu cred. Adică în primul rând gândește-te la IT-ști, ei au nevoie de laptopuri și calculatoare. Plus că acum este cu școala și munca online. Dar nu cred. Mulți se joacă pe calculator, și, până la urmă, nu cred că această mare invenție o să dispară în următorii 50 de ani. Pentru mai încolo, nu pot să îți dau un răspuns...