| Dragotta a întrebat:

Voua cum vi se pare noua lege.Vacanta mare vacanta de vara va scadea pana la 2 luni. Voua vi se pare normal ma refer dupa un an de studii nu merita macar 3 luni de odihna.De ce trebuie sa ne luam dupa celelalte state din UE? Mai ales pe subiectul asta? Oricum mai rau este in marea britanie cate este 6-7 saptamani vacanta mare dar oricum vi se pare normal?

9 răspunsuri:
| cosima11 a răspuns:

Haha, bine ca ne luam dupa alte tari dar nu si la organizarea materiei si stilului de predare.cat mai putina vacanta si cat mai multa scoaaala cu informatii TOTAL inutile. este nevoie de scoala, clar nimeni nu contesta asta.dar sistemul de invatamant din Romania inca nu e atat de "elevat"incat sa ii ofere elevului o anumita usurinta in acumularea de cunostinte.se imprastie cunostintele doar si trebuie memorate pana a doua zi daca se poate, cat de mult.in fine, nu stiu.am terminat liceul si am observat ca majoritatea lucrurilor ce le-am facut in liceu nu ma ajuta cu nimic la facultate dar deh, trebuie sa asculti de mai marii intelepti de profesori straight face

| Dragotta explică:

Hey fulgerulalbastru eu nu am vrut un raspuns nu ma intereseaza ce primeai tu la mate.

| Dragotta explică:

Exact bine ai zis invatamantul ar trebui sa se dezvolte dar nu prin reducerea vacantelor acesta modalitate este total inutila

| Usagiii98 a răspuns:

Eu am auzit ca se ia din vacanta de vara ca sa luam iarna vacanta o luna...

| PaulDaBoss a răspuns:

Nu ca nici nu am avea timp sa mergem la mare!

| BlueBird05 a răspuns:

Nu e deloc normal! Adica, dupa atata scoala meriti si un pic de vacanta.Dar noi ce putem face? Ne vaicarim si tot nu se intampla nimic.O sa ajungem sa mergem la scoala si in weekend...sad

| dieanuk a răspuns:

NU.Boc e oleaca dus.e dreptul nostru.muncim atata si el ne ia vacanta? sa munceasca el 10 luni si dupa aia sa aiba vacanta doar 2 luni. oricine vreasi are nevoie de mai multa vacanta.nu stiu ce mine poti sa ai ca sa ii faci asa ceva unui copil.nu mi se pare normal de loc.sad

| xXPuricelXx a răspuns:

Nu mi se pare normal deloc.Adica,dupa atata invatat sa nu ne lase si pe noi sa ne tragem sufletele...e chiar...

| AdDa_3336 a răspuns:

Eu din cate am inteles o sa luam vacanta la 25 iunie si vom incepe pe 1 saptembrie vacanta de iarna se va face de 3 saptamani si odata cu vacanta de iarna se va termina si sem 1... iar vacanta de Paste se va face de 2 saptamani