| KsfNksf a întrebat:

Vouă v-ar conveni ca la ora de dirigenție, în loc să le facă domnul sau doamna diriginte observații, să se vorbească despre ceva util în viața copiilor? Eu consider că dacă dirigintele îi învață pe copii despre efectele dăunătoare ale fumatului vor exista mai puțini fumători. Uite aici efectele negative ale consumului de nicotină, un drog de care ai șanse mai mari să devii dependent ca heroina, https://invitro.ro/......sanatatii/

4 răspunsuri:
| Meme10Meme a răspuns:

Na,eu la ora de dirigentie faceam ora de romana ca doriginta era profa de romana. Asta in generala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pe vremea mea asa era!
Cand te intorci fizic la scoala, te sfatuesti cu colegii tai si faceti o lista cu asfel de teme pana la sfarsitul anului scolar!
Puteti face tot voi temele pe care sa le dezbateti impreuna cu diriginta.
De observatii oricum nu scapati.

| Nirvanaaa a răspuns:

Bineînțeles ca ar fi mult mai bine. Propuneți dirigintelui acest lucru. Va fi mulțumit ca doriți teme de discuție serioasă. Noi făceam educație financiară la dirigintie. laughing

| isemilia a răspuns:

Da, ar fi mai bine astfel.