| fataciocolata a întrebat:

Voua va plac fetele plinute? de multe ori cand trece pe strada o persoana mai grasa am vazut ca persoanele se uita urat la ea, fara sa o cunoasca! Voi ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Părerea mea e că nu ar trebuie privite aşa persoanele mai plinuţe. Eu de exemplu, am câteva cunoştinţe care deşi nu arată ca miss România, sunt foarte de treabă. Omul nu trebuie judecat după aparenţe dar e greu să mai schimbi mentalitatea unora. Aici totul depinde de inteligenţă. Dacă eşti suficient de inteligent încât să ştii că nu e frumos să te uiţi urât la cineva pe stradă pe care nu-l cunoşti, atunci e foarte bine, dar dacă nu, se vede clar şi lipsa de educaţie.

O seară frumoasă!

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Eu le văd ca pe nişte persoane care nu-şi respectă corpul, care nu au voinţă şi ambiţie.

| Kriss96 a răspuns:

Cele mai multe persoane trag la frumusete. In ziua de azi din pacate frumusetea inseamna silueta de model. Majoritatea persoanelor plinute pe care le-am cunoscut sunt persoane minunate, de treaba, inteligente si care vor sa faca ceva cu viata lor. Asta nu inseamna ca nu exista si exceptii. Dar in societatea de azi exista doua tabere. Frumusete si creier.