| anonim_4396 a întrebat:

Vouă vă plac îmbățișările?
Am întâlnit o persoană (fată) care le urăște... straight face De ce unii simt o repulsie față de îmbrățișări?
Mai ales că ele sunt ceva atât de benefic pentru noi...

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar daca e cineva din familia mea mama tata in rest cu bunaciuni le pot imbratisa in toate gaurile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Benefic pentru noi. Ai tu o oală în care încăpem noi toți?
Tu te-ai îmbrățișa cu oricine? Fă un exercițiu de imaginație.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mă refeream în general...iar studiile au ajuns la concluzia asta, nu doar eu.

| Drimmero a răspuns:

Daca e de la persoana potrivita, da. De fel nu ma dau pe spate gesturile astea, de fel imi vin spontan si in momentul potrivit.

| Mosotti a răspuns:

La majoritatea plac, acel cineva are probleme psihologice sau psihiatrice de nu ii place. A avut o experienta nasoala de ex iubitul a parasit-o, a ranit-o si face asocierea intre imbratisarea unui om care i-a facut rau, chiar daca e vb de altcineva care nu are nici o treaba cu asta, sau parintii s-au purtat rau cu ea, inainte o imbratisau si apoi s-au purtat urat.
Ca si la viol, fuge de barbati ca inconstientul ei zice ca aia ar vrea sa o violeze ca violatorul.

Altfel nu are cum sa o deranjeze.

| Simpatic a răspuns:

Mie da, imi plac

| Catrice a răspuns:

Îmi plac atât de mult îmbrățișările ca daca vii la mine sa ma îmbrățișezi te îmbrățișez înapoi atat de... tandru încât n-o să-ți mai poți mișca mâinile, picioarele, corpu...
.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Super... Și mie îmi place să îi las pe oameni fără suflare. laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect. Ce zici, ne vedem la o... îmbrățișare?hee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Cine știe ce ne rezervă viața... happy

| Celcestietot a răspuns:

Da, dar facute cum trebuie. Tie happy?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

I love hugs.
Tot ca la carte. big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte tare (:

| gemeni6226 a răspuns:

Mie de cand ma stiu mi-au placut.Te incarca energetic.Dar in familia mea restrinsa nu ii place la nimeni.Nici la raposatul meu sot nici la copii.E frustrant.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motive pot fi...
Poate nu are încredere în igiena altora, poate are o rană, poate are ceva sub haine și nu vrea să se afle, poate are impresia că miroase urât și nu vrea să se afle, poate este transpirat/ă, poate te invidiază sau poate pur și simplu este un/o frustrat/ă care nu are chef de astfel de lucruri.

| Speranta12 a răspuns:

Dar @InYourMind nu e fata?

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Și ce are dacă e fată? big grin

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma mira doar de ce de la un timp vorbea ca un baiat. thinking

| CinevaAnonimă a răspuns:

Daaa!
Probabil nu îi place ca cineva să se apropie prea mult de ea, mi se întâmplă şi mie uneori.

| Helper07 a răspuns:

Eu stiu o cantareata pe nume Billie careia nu-i placea sau inca nu-i place, nu stiu sigur desi am auzit ca s-a schimbat, sa zambeasca. Am auzit ca motivul ar fi faptul ca i se pare o slabiciune sa zambesti fara motiv cuiva care-ti zambeste. Oricum, poate ar fi trebuit s-o intrebi pe ea de ce nu-i plac in loc sa ne intrebi pe noi. Acum m-ai facut curios - de ce uraste cineva imbratisarile?

| Anonima163333 a răspuns:

Imi plac imbratisarile, dar depinde cine ma imbratiseaza.

| MPersephone a răspuns:

Mie nu prea imi plac imbratisarile. Dar am explicatie. Imi place probabil doar cu partenerul sa ma imbratisez, in rest le evit. Ideea e ca eu sunt genul de persoana pentru care o imbratisare trebuie sa insemne ceva. O imbratisare simpla din partea unei colege pe care o vad zilnic nu imi ofera deloc caldura. Parca nu e intr-atat de intima pe cat mi-as dori sa fie. Pot imbratisa o persoana pe care nu am vazut-o demult timp, sau daca o felicit cu o ocazie speciala, dar nu imi place sa fiu imbratisata de familie sau cand pur si simplu ies in oras cu cineva.

| Nonolita a răspuns:

Wow, da!
Dar bineinteles, nu cu orice necunoscut. Uneori nici cu cunoscuti pe care nu-i agreez. Dar altfel, da.

| VI3 a răspuns:

Salut!
Mi-e îmi plac îmbrățișările enorm, dar nu le primesc, dar am avut experiență de câteva ori și este ceva frumos.
Oameni cred că îmbrățișările trebuiesc făcute doar între două sexe opuse, ceea ce este fals.
O îmbrățișare poate face minuni după părerea mea, indiferent din partea cui sex vine.
Baftă!