| anonim_4396 a întrebat:

Voua va place sa cititi carti?
Cand ati citit ultima data o carte?

20 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Acum cativa ani aveam o cu totul alta parere, insa acum, intr-adevar, imi place foarte mult. Citesc, in prezent, doua carti. Ultima am terminat-o acum doua saptamani.

| Drimmero a răspuns:

Pe mine rar ma fascineaza vreo carte care sa ma faca s-o citesc,, sunt pretentios si nu-mi place orice poveste, dar daca intr-adevar exista vreuna care sa ma captiveze, as sta pentru ea cu siguranta destul pana ii termin intreg volumul.
Ultima oara a fost pe la liceu/

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, imi place. Momentan citesc in paralel 3 carti, 2 in germana si una in romana big grin
Tu cum stai cu cititul?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Bine
Am 4 carti de citit, si imi mai aduce o ruda 3
Le citesc in vacanta care vine

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesant. Ce gen?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Aventura
Una e despre razboi

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm... Captivant. Eu citesc un roman istoric despre comunism, nazism si fascism. Se numeste "Ich sehe rot". Daca stii germana ti-o recomand pentru cultura generala. E chiar destul de interesanta.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Habar n-am de germana

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat... Dar sti ca nu e prea tarziu sa inveti?

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Stiu, dar utie repede ce nu folosesc
De exemplu limba engleza abia o mai stiu

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ai putea sa o folosesti. Iti va fi utila, crede-ma, iar daca nu o repeti, vei uita absolut tot si in viitor iti va parea rau ca nu ai invatat la momentul oportun.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

N-am timp sa invat
prefer sa fac altceva

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

In fiecare zi citesc.

| syd a răspuns:

Nu citesc carti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place sa citesc carti dar nu imi mai place sa investesc in ele pentru ca a doua oara nu mai pot sa le recitesc, mi se ia cand imi amintesc ce urmeaza. Nu mai am placerea de a o devora intr-o zi asa ca am cam renuntat sa le cumpar. Ultima carte citita a fost acum o luna dar planuiesc sa incerc cateva carti de Agatha Christie, poate ma "corupe" sa arunc ceva bani.^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ultima data acum vreo 2-3 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam de două ori pe săptămână

| August99 a răspuns:

Nu prea citesc carti. Nu gasesc carti care sa imi placa. Cred ca ultima data am citit in vara.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Imi place sa citesc...acum fiind clasa a8a nu prea mai am timp, dar citesc oricand am ocazia.