| LaviniuA a întrebat:

Voua vi s-au indeplinit dorintele de la revelion?
Iata ca au trecut 3 luni din acest nou an minunat.

Mie mi s-au indeplinit dorintele de shopping o parte. Am fost un cumparator informat si am facut achizitii bune.
Nu am mai mancat gunoaie.
Am mers mai bine cu banii.
Am si cetit.
Nu am mai capatat alte pasiuni noi inutile.
Plus ca nu a inceput inca razboiul, si asta e exact ce imi doream.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca încă mai crezi și în Moș Crăciun.

| EliLeli a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Dorintele se indeplinesc cand ne dorim noi sa facem ceva pentru a se indeplini.Si nu consider ca e nevoie sa le punem la sfarsit de an, ca asa e traditia, sa incepem anul nou nu stiu cum. Ti le poti pune oricand in timpul anului. Faptul ca vedem si englezisme preluate gresit,,, rezolutii de anul nou'' e cu atat mai aiurea, fiindca acest cuvant nici nu exista in limba romana. Le putem numi aspiratii, dorinte sau idealuri.

| LaviniuA explică (pentru dullcat):

Asa e... eu una mi-am pus si ceva rezolutii de anul nou dar astea sunt secrete happy

Răspuns utilizator avertizat
| Manticora a răspuns:

Nu am avut dorinte, doar 2-3 planuri si da, inca nu am renuntat la ele cred ca o sa reusesc ce mi-am propus anul acesta merge bine si e doar aprilie