| xBubbless a întrebat:

Vreau și eu niște cărți asemănătoare cu „Hoțul de cărți" sau "Invitație la vals", vă rog. Cât mai multe să am de unde alege. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
"Hotul de cati" e, intr-adevar, un roman foarte-foarte fain, si me mi-a placut mult.
Am citit si "Invitatie la vals", dar nu m-a impresioat in mod deosebit.
Iti mai recomand, in stil asemator:
"Elevul Dima dintr- saptea", "Scrisoare de dragoste" si "Cazul Magheru"-Mihail Drumes
"Adela"-Garabet Ibraileanu
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"Nunta in cer"_Mircea Eliae (minunata carte, te va impresiona, suntsiura)
"Maitreyi"-Mircea Eiae si cartea-pereche, "Dragostea nu moare" -Maitreyi Devi
"Panza de painajen", Mirona" si "Pe firul de paianjen al memoriei"Cela Serghi
"Orasul cu salcami'-Mihail Sebastian (super)
"Jurnalul Anei Frank" (impresionanta carte)
"Vraciul. Profsorul Wilzcur"-Tadeusz Dolega-Mostowicz
"Magicianul", "Coectionarul", "Daniel Martin" si "Iubita locoenentului francez"- John Fowles
Lectura placuta!