| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niște sfaturi de la persoanele experimentate!
Peste o luna fac 21 de ani și nu am avut niciodată o iubita! Ma cam macină acest gând ca ajung la 25 de ani și tot in situația data voi fi.
Toamna trecută am fost abordat de 3 fete una era micuța, cred ca avea 13 ani și i-am spus ca nu.(am conștientizat ca nu era dezvoltată intelectual)
Și tot in toamna aceea o fata ma striga, asta cred ca avea 17-19 și ca prostu nu am zis nimic, am plecat.
Alta ma abordat cu hai la un suc(tipa era frumoasa și mai mare cred ca avea 24 de ani)și prostu de mine a spus ca am treaba! Dar am mințit,asta ma întreba ce treaba și eu am spus ca sunt grăbit laughing
Sunt timid,și am fost luat din scurt,nu voiam nici in perioada respectiva sa am o relație.
Dar acum mi-a venit dorința sa îmi fac o iubita, sa accentuat acest păcat, măcar e bine.Problema e ca am abordat și eu 3 fete și mi au spus ca sunt măritate sau au iubitlaughing
Lucrez 10 ore pe zi, 6 zile pe săptămâna, și nu prea am timp pentru a cauta o relație! Eu am fost învățat de mic sa ma curteze fetele nu eu pe ele laughing
Și când încerc dau greș! Imi puteți spune dacă e bine sa le abordez pe strada sau pe rețelele de socializare? Ca majoritatea au conturile pe privat și ca sa le pot da mesaj trebuie sa de-a fallow back! Si evident ca nu primesc înapoi.
Acum sunt copt la minte și ma gândesc ca alții pana la vârsta mea au avut zeci de relații! Imi reproșează și neamurile, dar nu am băgat de seama ca aveau dreptate.Și uite ca ma trezesc dracu la 25-30 de ani tot in situația data și nu e bine pentru suflet.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe internet nu e asa usor, mai multe jigodii sant neserioase altfel daca erau fete in toata regula raspundeau si iti spuneau uite caut sex, sau caut un barbat pentru a forma o familie. Incearca pe strada cand iti place de una intreab-o daca vrea sa schimbati nr de telefon sa iesiti la un date, ceva ceva prinzi tu. Mie mai mult mi-au iesit femei pentru relatii la ocazie, sex la nevoie. Si eu cautam relatii asa dar multe ziceau ca au barbat, prieten ba chiar sub 18 desi nu pareau dar altele care au acceptat mi-au zis ele uite esti sexy misto hai sa ne-o punem doar o viata avem laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma cam macină acest gând. Cum te macină, concret.
și ca prostu nu am zis nimic. Era greu să caști gura? Ai un blocaj undeva ( am avut și eu), analizează de unde vine.
Sunt timid, și am fost luat din scurt, nu voiam nici in perioada respectiva sa am o relație. Dacă atunci nu, atunci când?
Lucrez 10 ore pe zi, 6 zile pe săptămâna, și nu prea am timp pentru a cauta o relație! Mai rămân încă 100 de ore. Întradevăr. nu prea rămâne timp. Ce alte scuze ai ma putea invoca?
Eu am fost învățat de mic sa ma curteze fetele nu eu pe ele.
Cine te-a învățat? Și tu nu te poți dezvăța?
Și când încerc dau greș! Asta fiindcă doar încerci. Încearcă să te ridici de pe scaun. Dar să nu te ridici, doar să încerci.
E bine să le abordezi oricum și oriunde.
Acum sunt copt la minte. Ești prea copt. Asta nu ajută la nimic. Și nici că te gândești la ce au avut alții necopți.
și nu e bine pentru suflet. Și nici pentru trup.
Sfaturi? Gândești prea mult.

| Freya1 a răspuns:

Ai fost abordat de fete și ai refuzat, poate pentru ca te-ai jenat, sau poate pentru ca nu au fost ce te așteptai tu.
Ideea e ca nu trebuie sa îți setezi o vârstă pana la care trebuie sa ai N iubite.Pe urma sa înțelegi ca poate ce ai vrea tu sa ai,nu ți se potrivesc și de aia te refuza.E ca și cum eu sunt scunda, si abordez doar băieți înalți ce vor fete înainte, nu merge.

Iar în ziua de azi dacă nu ești vreo frumusețe rara sau ai bani căcălău pe tine, nu mai are rost sa trăiești cu mentalitatea ca te vor curta fetele. Fetele nu își mai vad capul de curtezani, nu prea au de ce sa caute ele.Rare sunt cazurile (eu sunt unul) în care o fata simte ca tu ești "predestinat" si chiar te abordează.

Poti pe rețelele de socializare dar ti-am spus.Nu ținti la pitipoance, femei măritate etc... unde nu e loc oricum.

| SilentRain a răspuns:

Ieși și cunoaște oamenii, daca ești timid și nu știi să socializez o să mori singur da și atunci tot vei găsi una paralizată sa te placă laughing
N-ai cum sa ai zeci de relați până la 21 de ani, nici daca ieși la întâlnire cu gagicile de la 3 ani...
Oamenii care au multe relații întru timp scurt au probleme, nu te mai complexa atât că nu-i un handicap sa nu ai iubita

| Alex5363666 a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt timid doar la modul in care e vorba de o relație cu o fata.In rest când e vorba de conversații eu sunt sufletu petrecerii cum s-ar spune.Acum regret ca nu m-am băgat cu fata ce m-a chemat la un suc, și recent i-am găsit insta și și-a făcut iubit.Și ăla are o față de spart garduri e urat rău de tot, și fata aia arată ca o zeița, mai lucrează și in televiziune, deci puteam sta și cu o reporteriță. Asta e a luat-o altul ce a profitat de ocazie laughing

| SilentRain a răspuns (pentru Alex5363666):

Considera mai bine că destul tau nu a fost cu ele, nu mai judeca oamenii după aspectul fizic
Un aspect frumos nu vine întotdeauna la pachet cu un caracter frumos

| 1997onur a răspuns:

Deschide ochi.

| 1997onur a răspuns:

Nu fi prost nici fraier.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Imi plac cerealele!

| ionur a răspuns:

Stai departe toată viața si niciodată sa nu ai încredere un fete sau femei o să-ți aduci aminte și o sa înțelegi într-o zi cu adevărat de ce spun asta acum. Sa nu faci greșeală sa iubești cu adevărat o fata sau o femeie.

| Freya1 a răspuns (pentru ionur):

Ai dreptate, sa își ia un bărbat și sa îl iubească sincer.