| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o poezie romaneasca frumoasa, antologica, scrisa de un poet renumit intr-un limbaj semi-obscen (de mahala, cum mi-a zis Brigaela nitel mai devreme). Exista?
Dau funda, baga-mi-as!

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cauta poezii de Emil Brumaru; vei fi surprins cate poate suporta hartia!

| anonim_4396 explică (pentru ardnaxur1961):

Ha, ha... imi aduci aminte de recitaluri de poezie din liceu... tie care ti-a placut mai mult? Hai, recita aici, nu fi sfioasa! Si asa e suparata poeta noastra TPU ca avem un limbaj de mahala, noi astia, nonintelectualii.

| Dumnezău a răspuns:

Blesteme de Toparceanu, e parodie.

| Holocaust a răspuns:

Citeşte "Când tu treci" de M. Eminescu.laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu un cantecel, dar e prea porcos sa-l reproduc. oricum incepe cu:

Dupa casa dupa, fetele se...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ia cauta matalutza "Cheia", de Adrian Paunescu, ca mie mi-e prea lene in dimineata asta sa o postez aici... vezi ca e si un mix pe trilulilu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-ai gasit "cheia" ca n-am timp sa caut?

| catalynx a răspuns:

Tu chiar nu intelegi sa nu iti mai faci temele aici ca este interzis. Daca se depun mai multe raportari o sa fi suspendat asa ca te rog sa citesti aceste reguli si sa le respecti
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

| anonim_4396 explică (pentru catalynx):

Ba, tu esti (cuvant obscen posteditat, ca sa nu fiu exmatriculat) prefacut, sau congenital?! Am 40 de ani, ce *** de tema sa fac?! Tema pentru stresat poete TPU, poate...
Dispari (alt cuvant superstitios posteditat, din aceleasi motive expuse mai sus) de aici cu stupizeniile (pe asta nu il mai posteditez, ca am inteles ca "stupid" este un cuvant comun utilizat pe TPU, ha, ha) tale!

| CreierSupersonic a răspuns:

Dilema de George Toparceanu, nu-i obscena dar e frumoasa, adica exista si cuvinte cautate de tine.