| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu mai multe detalii despre secta:satanisti

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Primul care a "inventat" aceasta secta a fost Crawly... Satanismul acela avea la baza doar orgii sexuale, droguri, alcool... Dupa acesta a venit Anton Sandor La Vey care - daca nu ma insel - a scris o biblie satanica/satanista... A facut niste reguli... unele care sunt foarte banale (ca de exemplu: daca mergi acasa la cineva trateaza-l cu respect sau mai bine nu te duce)... Cauta mai multe detalii despre La Vey... si vei afla aproximativ cu ce se ocupa satanismul... Satanismul adevarat... Ca mai e acel satanism teribilist in care copiii omoara pisici si altele si spun sa sunt satanisti... Fara sa stie prea multe despre asta.

| moonY a răspuns:

Raaaaaaluuuca!
cum a trecut intrebarea asta de "filtre"?

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Secta sau Biserica lui Satan? Secta mi se pare o adunatura de oameni fara ocupatie. Despre biserica gasesti mai multe date aici:

http://gyzzard.wordpress.com/2007/07/29/the-church-of-satan/

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ce aveti cu saracul om, daca vrea sa afle date despre satanisti, sau chiar sa devina satanist? Din cate stiu exista o lege care condamna pe cei care vor sa impuna o religie, si o alta care da dreptul oricarui om de a avea o religie.

Iar cei care sunt impotriva satanistilor, sa se uite putin peste ce inseamna "The church of satan" ca religie. E total altceva decat satanisti astia care omoara pisici negre in cimitire. E o religie bazata pe legea talionului, si pe conceptele: "nu regreta ce ai facut" si "nu fa rau celui ce nu ti-a facut rau, dar distruge-l pe cel care te-a atacat". E practic descrierea omului modern.

| catalinten a răspuns:

Jojo, ai jignit-o pe moonY, insinuand ca ar face parte sau ar avea legatura cu cultul satanist.
Ai doua optiuni in acest moment:
1. Fie probezi afirmatia ta (intr-un mod care sa nu lase loc de indoiala).
2. Fie iti ceri scuze in mod public fata de moonY.

A treia varianta e contul suspendat.

| powergirl a răspuns:

Da ce vrei sa devii satanist/a? sa nu faci prostia asta nu merita sa te dedicii celui rau ai sa faci numai rau oamenilor si asa e destul rau in jurul tau nu vezi si mai vrei sa faci si tu? mai gandeste-te la aceasta

| ciupy a răspuns:

Ooooo! si tu esti pasionata dupa asa ceva? si eu... am multe detalii despre asa ceva daca vrei citeste din biblie apocalipsa dupa ioan sau cauta pe google misterele dolarului american si vei gasi multe detalii ti-as da si eu ce am dar ma tem ca nu ar fi bine daca leas da pe maini gresite...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fim seriosi! stim cu totii ce conceptie au ceilalti despre satanism (din auzite, ca e greu sa te documentezi)si in special ce gandire au acestia, daca s-a ajuns sa se considere sinonime cuvintele ateu si satanist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Altceva nu vrei sa stii? esti ortodox... gaseste alte lucruri care sa ty capteze atentia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo
iti sugerez sa nu-ti treaca prin cap sa te faci satanist/a
nu merita sa-ti vinzi sufletul necuratului
speranta intotdeauna o gasesty in Dumnezeuhappyte asigur asta happy

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Despre satanisti cred ca ... ei bine si eu am fost a fost o experienta groaznica am avut cosmaruri , mereu eram furioasa cei drept simteam si o putere fizica si spirituala imensa dar crede-ma nu merita pretul