| RAY a întrebat:

Vreau sa bag o mufa in mufa unde intra un hard disk si sa fie cu usb, aveti habar de asa ceva?

Răspuns Câştigător
| RAY explică:

De ce nu ai comandat de pe Aliexpress?

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Vrei sa alimentezi hardul ca si unul extern?

| RAY explică (pentru aditimus):

Sa iti explic, e vb de un laptop de 15 ani, numai merge usb urile sunt praf, am fost la doua service pc, asa ca ideea mea este sa scot unitatea optica si sa gasesc o mufa sa o bag acolo si aiba usb pe partea opusa, am cumparat https://www.emag.ro/......DDYB99BBM/ dar mufa nu intra in mufa aia, asaca am rezolvat cumva, am testat ceva se vede, acum astept joi https://www.emag.ro/......D097VDBBM/

| aditimus a răspuns (pentru RAY):

De ce nu scoti hardul si sa il montezi pe un pc?

| RAY explică (pentru aditimus):

Nu e vb de hard,e vorba de a conecta ceva la sata comtroler = unde se baga hardul, am gasit o asemenea mufa Adaptor USB mama la USB mama negru, apoi acolo in mufa am cumparat alt adaptor sata to usb, apoi usb to usb tata, ma costa cv

| RAY explică (pentru RAY):

Deja am bagat 90 ron, mai urmeaza 60 ron, practic metoda va face sa poti folosi mufa de date sata unde intra un hard ca un usb

| RAY explică (pentru RAY):

Https://www.emag.ro/......D7QK0SBBM/

de asta am nevoie

| RAY explică (pentru RAY):

Ai dreptate mare

| RAY explică (pentru RAY):

De ce nu ai comandat de pe Aliexpress?

| Celcestietot a răspuns:

Doresti un HDD extern?