| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac o surpriza unei verisoare si sa ii trimit un colet prin posta/curier. As putea trimite coletul fara sa imi dau numele, adresa si nr de telefon? Gen sa trimit un colet anonim. A incercat cineva?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chiar "verișoară" îți e? happy
Nu, dar sunt firme de unde poți comanda online cadouri, completezi datele cu adresa ei, dar plătesti tu transportul. Inainte, ar trebui să contactezi firma respectiva si sa ii intrebi, ei iti spun cum să plătesti.
Ori, poti comanda (personal, ori online), de la o florarie, din orasul ei, un buchet de flori, le dai adresa unde să fie livrat, iar tu plătesti totul. E alegerea ta ce mesaj îi scrii...

1 răspuns:
| FrostpunkLover a răspuns:

Nu poti trimite colete anonime, legea prevede expeditor, altfel nimeni nu iti face serviciul de a-l livra. Nu toti au intentii bune, fara un expeditor valid, teroristii si piata neagra ar abuza de sistem fara ezitare.
Poti, daca tot insisti, sa pui coletul personal, asta este legal.