| Bloomi a întrebat:

Vreau sa fac un record! Scrieti ce vreti, numai scrieti!

6 răspunsuri:
| FataCuDouaFete a răspuns:

Buna,Lolly_2936,chiar vrei sa scriu orice...mai bine nu,ce mai faci? cum ai esti?; din astea ai vrea sa scriu ca n-am idee, intr-un fel e bine pentru mine ca asa trec si eu de la junior la senior, caci mai am mult.

| FataCuDouaFete a răspuns:

M-am plictisit,nu vrei sa vorbesti cu mine pe mess ca am chef sa vorbesc cu cineva, da pe mess ca aici ma doare mana pana sriu o propozitie.da-mi si tu adresa ta de mess prin privat ca sa vb ceva, te rooog!

| FataCuDouaFete a răspuns:

Haide mai ca nu-i greu, imi dai adresa de messs plzzzzzzzz, sa vorbim ceva ca ma plictisesc!

| Bloomi explică:

Ihaa,eu cred ca vb singura

| GhostAlin a răspuns:

Daca imi dai funda scriu pana ma plictisesc si incep vorbind despre vise
Visele sunt limbajul sufletului. Originea lor este necunoscuta si, daca nu le retinem, le pierdem, ramanand astfel mai saraci cu o amintire sau cu anumite indicii care ne-ar fi putut ajuta sa ne rezolvam mai bine problemele din viata de zi cu zi.

S-a constata ca in medie, la aproximativ 8 ore de somn omul viseaza o perioada de 2 ore deci petrecem o treime din fiecare noapte visand. Cercetarile au evidentiat faptul ca, pe parcursul vietii unui om, visul acopera un interval de timp de ordinul anilor.

In timpul visului, interactionam cu o multime de oameni, locuri, lucruri. Un vis este o halucinatie, o calatorie fantastica in somn, o lume paralela unde se pot intampla lucruri pe care ni le dorim sau nu. Un vis este o stare care ne elibereaza de stress sau incearca sa ne distraga atentia de la problemele cotidiene.
In paginile dedicate interpretari viselor veti invata sa interpretati anumite fragmente sau parti ale visului. Toate interpretarile nu au o baza stiintifica ci provin din experiente din diverse interpretari si analogi din viata reala.
Interpretarile cu privire la motivele pentru care visam au variat de-a lungul ultimului secol. La fel de mult a variat si importanta data visului ca fenomen psihic. Putem vorbi de cel putin trei mari directii de cercetare sau viziuni asupra visurilor

| KoKoOo a răspuns:

Ce prostie...rolling on the floor