| anonima_2498 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar de la Orange telefonul Lg Kp500 Cookie cu abonament pantera8.Si telefonul costa 40, 63€ si abonamentul 8, 33€ pe luna.Si,atunci cand il cumpar trebuie sa platesc doar 40, 63euro(pretul telefonului)sau trebuie sa platesc in plus si prima luna de abonament?

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Salut,
Nu este nevoie sa achiti altceva in afara de telefon si eventual alte accesorii!

Abonamentul se plateste decat dupa ce s-a terminat luna respectiva, pentru ca tu poti sa "depasesti" minutele/mesajele/traficul de 'net din abonament si atunci vei fi taxat suplimentar...

Deci telefonul inl platesti cand il cumperi, la ~40 de euro, ei abonamentul il platesti dupa o luna de la incheierea contractului!