| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invat sa lucrez pe calculator, unde as putea?

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Fa cursurile ecdl sau alte cursuri de calculatoare din orasul tau.

| alexdop21 a răspuns:

Sa stii ca pc-ul este destul de complicat, dar cel partea cea mai complicata sunt programele in care vrei sa lucrezi, mie mi-a luat 6 luni sa invat sa folosesc autocad-ul, si inca 6 luni sa foloesc un program de editare video. Depinde de tine cat de repede il prinzi si cat ai nevoie de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ideal ar fi dacă ai face un curs de specialitate, câștigi și experiență și o calificare în domeniu (certificat, atestat, diplomă).
Acum depinde și ce vârstă ai. Poți să te interesezi la școala unde urmezi orele de curs, un profesor de informatică.
Mult succes.
Pa, pa.