| alex495 a întrebat:

Vreau sa-mi fac conturile de pe retelele de socializare mai populare. Ca baiat stiu ce se cauta la fete, picioare lungi, sani, fund s-a.m.d. Voi fetelor ce cautati la un profil de baiat sa-l adaugati sau sa-l urmariti pe Instagram? In afara de muschi, ca m-am prins de asta

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sunt fata, dar:
Freza impecabila, accesorii misto (ceas, ochelari de soare), imbracat cat mai des elegant (camasa), poze din locatii frumoase (piscine, terase), si bineinteles, sa conduci BMW, Mercedes sau Audi, dar neaparat dupa 2010.
Din lipsa de bani, poti sa te apuci de sport de performanta (box, fotbal).
Asta ca sa iti dea ele follow ca disperatele, mai ales puricimea de 15-20 ani, ca alea sunt cele mai atasate de poze si brand-uri ideale. In rest poti fi un moldovean care lucreaza pentru vreun interlop cu burta, aduce masini din Germania si face cateva ture cu tigari prin Ucraina, inainte sa le vanda bossu'. Nu conteaza, pozele sa iasa bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rar dau cerere necunoscutilor. Am dat cereri celor care aveau postari interesante (despre cultura, stiinta, medicina, chestii care ma intereseaza).
Pe Instagram evita sa postezi acelasi tip de selfie. Am studiat un pic ce e pe acolo. Pozele baietilor cu pisici/caini prind bine din cate am vazut laughing ex: alexey.husky (bine, merg si catelusi care nu sunt neaparat de rasa), neelsvisser (omul e model si...nu, nu recomand sa iti pui poza la bustul gol). Dă un search pe google despre cum sa devii popular pe net si gasesti multe variante.
Studiaza postura corpului, mimica fetei (unii, populari sau nu, chiar arata cringe) dintr-o poza si vezi ce iese laughing
Personal, chestia asta cu cat mai multi urmaritori pe Facebook sau insta mi se pare o prostie. Poate si din cauza ca nu ma intereseaza sa vada toti necunoscutii ce fac eu. Oricum, bafta

| lilith16 a răspuns:

Stilul, daca are un stil atractiv si pe gustul meu, il urmăresc

| alex495 explică (pentru lilith16):

Ce vrei sa spui prin stil?

| lilith16 a răspuns (pentru alex495):

Modul in care se imbraca, combinatia de haine, modul in care face pozele, etc. dar gusturile difera, altcineva poate avea alta parere

| alex495 explică (pentru lilith16):

Imi poti da exemplu de persoana de genul pe care o urmaresti pe retele sociale? Sa inteleg mai bine putin happy

| lilith16 a răspuns (pentru alex495):

Iti dau in privat, nu fac aici publicitate persoanelor pe care le cunosc((:

| Horus35 a răspuns:

Să îl cunosc...