| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa muncesc si n-am idee de unde sa încep încotro sa o iau, locuri de munca greu găsești, sunt foarte trist din cauza asta.
Timpul trece si decad si mai rau.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Greu nu e, daca ai chef de munca gasesti. Multi zgarciti (asa ii numesc pe patroni) pentru ca nu platesc bine va formeaza ca sa ii mearga bine afacerea. Sau pleaca din tara daca vrei bani dar nu merita daca nu castigi macar 2000€ pe luna cu 1000 eur nu faci nimic traiesti de pe o zi pe alta

| darrio2007 a răspuns:

Ce stii sa faci?

| Evolution a răspuns:

Locuri de munca se gasesc ogramada, problema este la tine, ceea ce stii tu sa faci si ce studii ai.
Poti incepe prin ce domeniu ai vrea sa muncesti, ce studii ai, ce experienta de munca ai.
Fa-ti un CV, aplica online si cauta pe internet job'uri.
Daca stai in pat si scrii pe TPU, banii nu cad din cer.
Sunt mai multe locuri de munca decat oameni in momentul asta, problema este ca nu prea gasesti oameni calificati sau cei care sa isi faca treaba happy
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, locuri de munca se gasesc cu gramezile, doar ca voi starmabti din nas ca nu va platesc gramezi de bani si va mai pun la munca, in situatia in care nu sunteti calificati in nimic si nici dor de munca nu aveti.
Mergi la Oficiul fortelor de munca si vezi listele cu ofertele de munca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"locuri de munca greu găsești"
Serios? Vino la mine.