| RxTx a întrebat:

Vreau sa stiu daca salvarea il ia pe om cu tot cu bagaje sau?
De exemplu dacă Doamne ferește am o hemoragie mi se întâmplă ceva pe stradă si chem salvarea.
Iar eu am o geantă cu scule și piese poate în mai multe generații care ar valora măcar 4000 euro.
Iar geanta acesta cântărește 29Kg
https://www.dedeman.ro/....../p/1032063

Ce se întâmplă cu geanta?
Eu aș prefera să mor decât să rămân fără această geantă.
De exemplu am o 1 tranzistor care costă nou 1500 euro, mai am si alte componente extrem de rare si valoroase, piese, triode, encodere, oșciloscop portabil.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu aș prefera să mor decât să rămân fără această geantă.
foarte intelept ce sa spun, ce importanta ar avea geanta daca mori cap sec, gândiți ma

| Wr3nch a răspuns:

Daca nu le fura cineva cat esti lesinat de obicei da, se iau de un parademic si dupa ajung in salonul unde o sa te bage in spital.

| RxTx explică (pentru Wr3nch):

O prietena a avut oase rupte in coma 3 oameni cu fracturi. Cât timp i-au transportat le-au furat telefoanele până și verighetele inelele.

| LoveSleep a răspuns:

In fiecare dimineata, bea tranzistorul cu apa si il recuperezi seara. Daca te ia salvarea, tranzistorul e la loc sigur.

| ionur a răspuns:

Sa ști ca și eu mam gândit la asta de explu sa zicem ca ma lovește mașina pe trecere de pieton intră un idiot beat în mine pai cu telefonul meu ce se întâmplă? Mai bine mor decât să-l pierd în el am toată averea mea tot ce am mai scump pe lumea asta și numai o data când ma uit la pozele cu ia sunt invincibil și de ne oprit o_oAA. Inima mea viața mea.

| Momentan a răspuns (pentru ionur):

La poze salvezi copii pe google drive sau altceva. Dar nu ai de ce să te îngrijorezi pentru un telefon.

| RxTx explică (pentru ionur):

Atunci o sa vin sa îți dau peste telefon in timp ce mergi pe stradă sa te scap din această pușcărie că văd că a pus stăpânire acaparare pe tine.
Iar tu nu mai exista ci doar niste amintiri
Ai ajuns o fantoma
Ai ajuns doar o umbra dintr-un rege
Acum ai rămas doar tu si sufletul tau care are nevoie de pozele de o dinioară ca sa nu vadă că bântuie printre ruine.

Cred ca ti-aș face un mare bine

| RxTx explică (pentru Momentan):

Ma refeream la geanta de scule
Am un osciloscop de 2000 euro
Am scule valoroase
An si piese electronice extraordinar de sxumpe sau foarte foarte rare
De exemplu am triode pentru castomate dentare condensatori pentru castomate dentare IGBT-uri
Sa zicem in afara de sute de piese care costa sa zicem in medie 40 lei bucata
Inainfara de mii de piese care costa in medie 4 lei bucata.
Mai am câteva piese ce costă 1500 euro bucata.
Sa zicem in unele zile una la 1500 euro in alte zile am triode ce costă second-hand 1000 euro una si poate că iau 2 bucăți cu mine.

Da sa zicem ca geanta are lacăt si rămâne închisă.
Ce se întâmplă cu ea?
Pt ca eu din asta trăiesc.

| Momentan a răspuns (pentru RxTx):

Ți-o dă înapoi. Oricum ai șanse mici să pățești ceva.

| ionur a răspuns (pentru RxTx):

și dacă țiași explica nu ai avea cum sa înțelegi ( de ce țin atata la telefon și ce are in el este tot ce mia mai rămas în viața asta care îmi aduce fericirea cu adevărat când ma uit la acele poze și la telefon dacă nu ar mai fi și amintirile pe care le trăiesc când vad pozele nu ași mai exista deloc acele pozel ma țin în viața și este mult mai mult de atâta decât ai putea înțelege vreodată mieste și enorm de greu să-ți pot explica chiar și in scris este prea mult pentru mine să-ți pot explica.

| Momentan a răspuns (pentru ionur):

Nu mai dramatiza atât. Dacă nu dorești să le salvezi pe drive, le poți scoate că nu costă chiar atât de mult.
Dacă îți aduce fericire și să te uiți la telefon, nu ai toate țiglele pe casă cred eu.

Răspuns utilizator avertizat
| ionur a răspuns (pentru DracuIa):

Tu ce nu ai tu oare în telefonul ăla laughing))))

Nu are treaba cu pisici. Este inima mea în pozele alea și tot ce mi-a rămas pe lumea asta ia este fericirea adevărată numai ca ma uit o data în ochi ei sunt cel mai tare.

Răspuns utilizator avertizat
| Momentan a răspuns:

Dacă lucrurile rămân lângă tine/nu sunt împrăștiate după accident/incident nu ai de ce să te îngrijorezi.
Altfel, eu în afară de telefon, n-am recuperat nimic. La fața locuilui au rămas doar nimicuri. Noroc cu oamenii peste care dai.