| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Vreau sa trimit o scrisoare cuiva, dar nu stiu adresa exacta(sta la tara acum, in vacanta), adica nu stiu strada si numarul, credeti ca o va primi doar dupa nume si localitate?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de marimea localitatii ca numar de locuitori, dar si de numarul si tipul etniilor conlocuitoare in cazul in care exista asa ceva.Este stiut faptul ca in comunitatile mai mici si mai ales cele care au o populatie de aceeasi religie/confesiune si se intalnesc la aceeasi biserica sansele de a se cunoaste intre ei este mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sat oamenii se cunosc toti intre ei. Cred ca sunt sanse mari sa primeasca scrisoarea, daca numele e trecut corect si satul.