| Pitic a întrebat:

Vreau sa trimit un pachet in alt oras, i i poate spune cineva cum se procedeaza? domanele de la posta romana sunt cam imbufnate si cand le intreb ceva vb rastit.as vrea sa trimit un pachet si sa primesc o suma de bani in schimbul pachetului si transportul s ail plateasca persoana care primeste pachetul.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Vei primi o hartie cand depui un colet la oficiul postal, dar coletul tau trebuie sa fie invelit intr-o hartie alba fara mazgalituri sau foi de revista si pui adresa ta cine trimite cu codul postal, numerele de telefon fix si mobil. Apoi datele celui care ii ajunge coletul tot cu adresa completa - cod postal - numar de contact si in caz ca uiti ceva iti zice cea de la posta cand o sa cantareasca greutatea lui. Trebe sa mai pui numele destinatarului si numele tau pe cutie in caz ca nu ajunge la el iti vine inapoi tie si sa ai vreo 15 lei la tine ca trebuie platit transportul.