| MauroMania777 a întrebat:

Vreau si eu idei/sugestii cu un text pentru un tatuaj. Ceva legat de viața, destin sau iubire. Vreau idei de texte/cuvinte nu foarte lungi în română, engleza sau alte limbi

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ti-l faci in romana, ca sa fii sigura ca e scris corect. Uite cateva idei:
1. Nu frumusețea ne face să iubim, ci iubirea ne face să vedem frumusețea.
2. Adevărata iubire începe de acolo de unde tu nu mai aștepți nimic în schimb.
3. Nu este nevoie de motiv pentru a iubi.
4. Omul trebuie să-şi aleagă, şi nu să-şi accepte destinul. (asta mi se pare cel mai misto)
5. Când simți ca viața nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait.
6. Ce ar fi viața dacă nu am avea curajul să riscăm ceva?

| StefanDrg a răspuns:

De ce vrei tatuaj? Stiai ca sunt periculoase pentru piele? Eu nu inteleg de ce oamenii isi fac tatuaj

| Popa482 a răspuns:

Îți recomand un citat care mi-a fost de folos: "Be the change you want to see in the world."

| BestScripter a răspuns:

"Cu sau fără semințele același gust are"