| Alina_2819 a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoasee. dar sa nu se gaseasca pe fb sau eu stiu. oricunde. ceva mia rarlaughing si frumos. ( funda:X)

1 răspuns:
| Mada_4034 a răspuns:

Http://adacristina.wordpress.com aici o sa gasesti sts marfa

Funda?
:D:D
Daca vii de pe pagina de statusuri triste, inseamna ca ti-a trecut supararea.

Daca vii de pe pagina de statusuri amuzante, inseamna ca deja te doare burta de atata ras.

Daca vii de pe pagina de logare, inseamna ca astazi ai avut inspiratie.

Daca vii de pe alte siteuri, trimite-le un gand bun, dar asigurate ca data viitoare ne accesezi direct: Bookmark us.

La inceput n-o iubeam ,acuma o iubesc ca la inceput !

___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

D.N.A.S = Departamentul National Aniti Scoala ...cine nu se crede tocilar

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data...

Bula si Strula se duc sa dea examenul de bac;
intra primul Strula si este intrebat:
profu:Cine este cel mai mare poet al Romaniei?
Strula: Mihai Eminescu, desigur!
profu:In ce an s-a nascut acesta?
Strula:1850, desigur!
profuar stii cumva daca exista viata pe alte planete?
Strula:nu se stie inca!
Strula ia 10.
Intra si Bula care intelesese tot din ce a zis Strula;
profu:Cum te numesti?
Bula:Mihai Eminescu, desigur!
profu:In ce an te-ai nascut?
Bula:1850, desigur!
profu:Bah, prostule, exista ceva in capul tau?
Bula:nu se stie, domule, nu s-a descoperit inca!

AM INVataT MULTE LUCRURI!
Am invatat ca poate, pentru lume, tu esti numai o persoana, dar pentru anumite persoane, tu esti lumea toata!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca…tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie...altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi.
Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci PE CINE ai in viata.
Am invatat ca poate Dumnezeu doreste ca tu sa cunosti multe persoane rele inainte de a cunoaste persoana cea buna, in scopul de a fi recunoscator cand, in sfarsit o vei cunoaste.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca…ci cu ceea ce poti sa faci tu.
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor...ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a-i ajuta.
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate…
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are doua fetze.
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde...caci s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi…
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus: "NU MAI POT!"
Am invatat ca ocaziile sunt facute ca sa profiti de ele…niciodata nu vei primi aceeasi sansa de mai multe ori, cel putin nu va mai fi la fel ca prima data…
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie si unde trebuie, indiferent de consecintze.
Am invatat ca pentru a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi, iar pentru a-l pastra insa, pe amandoi.
Am invatat sa visez dar in acelasi timp am invatat sa-mi tzin ochii deschisi caci realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu dar o accept asa cum e
Am invatat ca un adevarat prieten este cel care iti tine mana si iti atinge inima….
Am invatat ca atunci cand sunt suparat, am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau.
Am invatat ca multi dintre cei ce esueaza in viata, sunt persoane care nu au realizat cat de aproape au fost de success in momentul cand au renuntat.
Am invatat ca poti intotdeauna sa alegi intre "a risca" si "a nu risca", dar daca alegi sa nu risti, nu vei stii niciodata ca puteai sa castigi daca ai fi riscat…iar daca ai riscat si ai castigat, pastreaza cu grija aceea clipa
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar acest lucru este valabil si pentru iubirea adevarata.
Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat
Am invatat ca daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc.
Am invazat sa nu alerg prea mult spre ceva, lucrurile cele mai bune se inatmpla atunci cand le astepti cel mai putin
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc, ci nu faptele sale
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand...iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta!
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi.
Am invatat ca nimeni nu merita lacrimile tale, si acela care le merita, sigur nu te va face sa plangi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta.
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.
Am invatat ca nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete…
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea dar ca esti responsabil pentru ceea ce devii!
Am invatat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta.
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult, iti sunt luatzi prea repede.
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit.
Am invatat ca o persoana care este dragutza cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza (foarte important fi foarte atent la asta nu exista exceptzii!)
Am invazat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore de catre oamenii care nici nu te cunosc.
Am invazat ca exista tot timpul o perosana care sa ma critice, dar continui sa am incredere, fiind atent in cine voi putea avea incredere de doua ori
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul.
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva, trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi inapoi, fara sa ceri aprobarea celor din jur.
Am invatat ca pentru a te descurca iti e de folos farmecul circa 15 min, dupa aceea insa ar fi bine sa stii ceva
Am invaztat ca indiferent de consecinte, cei care sunt cinstiti cu ei insisi, ajung mai departe in viata.
Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatat ca chiar si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat, cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima.
Am invatat ca increderea se castiga…
Am invatat sa accept.
Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!
Am invatat sa traiesc.
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi.
Am invatat ca nu trebuie niciodata sa incetezi sa zambesti, chiar si atunci cand esti trist, pentru ca tu nu stii cine s-ar putea indragostii de zambetul tau…
Am invazat ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Am invatat ca scrisul, ca si vorbitul, pot linisti durerile sufletesti
O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil! De ce? FIINDCA INVataI!

defectele mele sunt calitatzile tale

chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit

Colo sus în cimitir
Stau mormintele în şir
Dacă faci mişto de mine
Fac un loc şi pentru tine

Femeile sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt ocupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

Hai sa dam mana cu mana, Cei cu 4 la romana, Si cu 2/ la geografie, Da-o'ncolo de chimie. Hai sa copiem vecine, Vino-ncoace langa mine, Da fituica la un loc, Amandoi sa avem noroc. Amandoi uram franceza, Amandoi uram engleza, Mate chiar ca ne framanta, Si diriga nu ne-ncanta. Unde-i unul nu-i putere, La suflat si copiere, Unde-s doi

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu ? si ?

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti

Spargem geamuri,
Rupem dinti,
Si le spunem la parinti
Ca am fost copii cuminti

Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate , ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de ***

CE ESTE PUMNUL?pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?

A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la ?domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata...

Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit acum ca am crescut , am realizat ca asa este!

Crezi in dragoste la prima vedere sau trb sa mai trc odat ?

uby cand intri...dati 2 palme si iesi!

Foaie verde ghiocel dirigu-i un puricel

Sa ai curaj sa spui DA
Sa ai curaj sa spui NU
Si-n fiecare clipa grea
Sa fii mereu acelasi TU
Sa sti sa crezi cand
altii TE INSEALA
Sa te ridici cand
altii TE DOBOARA
Sa poti pastra ce altii
vor s-ALUNGE
Sa stii sa razi
CAND SUFLETUL ITI PLANGE
Si cald tu sa ramai chiar
daca afara ninge.
ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!

Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru mine:plangi tu, plang si eu,razi tu,rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci.ma uit in jos si.rad din nou!;-):p

**M-a sunat amanta
-- Vino la mine, nu e nimeni acasa!
**M-am dus. Nu era nimeni

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

Mai bine taci si doar pari prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala.

PE O USA SCRIA FEME SI CAND AM INTRAT NUMA WC

daca nu ai auzit de mine inseamna ca nu ai cultura generala;

daca nu ne-am nascut printzese.ne-am facut perverse`.

Astea snt mai populare dar site ala e marfa!ai sa vz
Funditza?:D