| BogdyBogdan a întrebat:

Vreau si eu un link cu verbe neregulate in limba germana. funda si voturi

Răspuns Câştigător
| zGohan a răspuns:

Http://verbe.ro/verbe_germana.php
O sa-ti apara o lista cu 100 de verbe in limba germana [cele de baza] in paranteza scrie ce nseamna in romana. daca dai pe verbul in lb. germana o sa te duca la lista acelui cuvant cu toate timpurile, forma neregulata. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| InvatGermanaOnline a răspuns:

Ai aici o lista cu 191 verbe neregulate in limba germana. Lista contine traducerea si formele de infinitiv, imperfect si participiu 2. Spor la invatat!

http://invatgermanaonline.blogspot.ro/......rmana.html

| conrad a răspuns:

Http://www.invatgermana.ro/verbul/96-verbe-neregulate.html
ai si verbul auziliar daca iti trebuie