| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Aveti idei de povesti de groaza total stupide? Am nevoie pentru un proiect la scoala!

Răspuns Câştigător
| sammy7 a răspuns:

1. „Fiica mea nu se opreşte din plâns şi ţipat în mijlocul nopţii. Îi vizitez mormântul şi îi cer să înceteze, dar asta nu ajută".

2. „După o zi grea la muncă, am venit acasă şi am văzut-o pe iubita mea legănând copilul. Nu ştiu ce a fost mai înfricoşător, să-mi văd prietena moartă şi copilul născut decedat, sau să ştiu că cineva a intrat în apartamentul meu să îi pună acolo".

3. „Doctorii i-au spus invalidului că s-ar putea să resimtă un membru fantomă din când în când. Totuşi, nimeni nu l-a pregătit pentru acele momente când a simţit degete reci atingându-l pe mâna-fantomă".

4. „O auzi pe mama ta care te strigă din bucătărie. În timp ce cobori scările, auzi o şoaptă din dulap care spun «Nu te duce, scumpule, am auzit-o şi eu".

5. „Nu te speria de monştri, caută-i. Uită-te în stânga ta, în dreapta ta, sub pat, în spatele dulapului, în dulap, dar niciodată nu te uita în sus, pentru că urăşte să fie văzută".

6. „Faţa zâmbitoare se holba la mine din întunericul de după fereastra de la dormitorul meu. Locuiesc la etajul 14".

7. „M-am trezit şi am auzit bătăi în geam. La început, am crezut că erau la fereastră, până am realizat că veneau dinspre oglindă".

8. „Pentru că am crescut cu câini şi pisici în casă, m-am obişnuit să aud sunete de zgârieturi la uşă în timp ce dorm. Acum că locuiesc singur, este foarte neliniştitor".

9. „Sora mea spune că mama a omorât-o. Mama spune că nu am o soră".

10. „Carol nu îşi purta niciodată ochelarii de protecţie. Acum nu mai are nevoie".

2 răspunsuri:
| sammy7 a răspuns:

1. Mi-a şoptit: „Nu pot să dorm" şi s-a băgat sub pătură, lângă mine. Dimineaţa m-am trezit rece şi transpirat, cu mâinile înfipte în rochia în care fusese îngropată.

2. "Surioara mea mi-a spus ca mami a omorat-o.Mami mi-a spus ca nu am o surioara."

3. 'Mergeam acasa, era vreo 8 seara, dar tot era bezna. Mergand in drumul meu, am trecut in fata unui magazin de seminte pentru recolta care avea o cruce langa. In acel loc a murit o fata luata din plin de o masina. Si cum am trecut prin fata magazinului, m-a apucat ameteala pentru o fractiune de secunda si am vazut cum venea o masina spre mine de pe sosea. Eu din reflex am sarit de frica. Faza era ca masina aia era departe de mine cam 10 metri.'

4.-Tata,tu crezi in fantome?

-Desigur ca nu, fantomele nu exista!
-Dar menajera a spus ca sunt fantome in casa...
-Fiule, impacheteaza-ti lucrurile.
-De ce?
-Noi nu avem o menajera.

5.Langa patul meu este un covor mov pus de mama. Pe covor se pot vedea urmele si praful si pete si multe altele. Dar acu' ceva vreme m-am hotarat sa-l curat si sa-l perii. Dupa ce-am terminat l-am lasat la uscat. Noaptea urmatoare era numai bun de pus pe jos. L-am aranjat frumos si l-am periat cat sa nu se vada vreo urma. Apoi mama m-a anuntat ca pleaca cu tata peste noapte si ca voi fii singura. Mi-am zis okay. Pe la 1 noaptea m-am uitat la covor si m-am mandrit cand am vazut cat de imaculat si fara urme era. Nici macar o urma de picior. Perfect aranjat! Mi-am zis apoi am adormit fericita. De dimineata cand m-am trezit aproape am avut un atac de cord. Pe covorul de langa patul meu erau urme de parca cineva s-ar fi tarat de sub patul meu apoi ar fi stat in picioare si m-ar fi urmarit toata noaptea.

6.De ce nu ma lasa in pace? Vreau sa dorm in pace!

Ce am patit? Pai acum 2 zile cand inchid lumina si ma pun in pat sa dorm cineva tot imi deschide usa incet si iese o privire ingrozitoare ca imi zambeste mereu, mereu! Acea creatura se invarte prin camera mea ba chiar mai ma atinge, iar eu cum fac de obicei, tip, iar apoi vine mama si acea creatura dispare.
Astazi nu se va mai intampla asa ceva, iau cel mai mare cutit pe care-l gasesc si il pun sub perna si ma pun la culcare. Creatura intra din nou cum face de obicei, scot repede cutitul si printr-o saritura injunghii creatura.
Dar am facut o mare greseala, chiar foarte mare. acea creatura era de fapt tatal meu

7. Locuiesti singur. Ajungi acasă, obosit de la muncă. Vrei să aprinzi becul, dar deja e o mănă pe întrerupător.

8."Cineva se holba la mine de după geamul de la dormitor. Locuiesc la etajul 9. "

9. Dupa o zi grea te trantesti in pat si te invelesti cu patura, in spatele tau, din cealalta parte a patului cineva iti sopteste numele. Locuiesti singur.

10.Sunt in dormitor.In camera alaturata se afla iubita mea dansand.Nu stiu ce este mai infricosator, faptul ca a avut din totdeauna picioarele amputate ori ca a murit acum 2 ani.

| sammy7 a răspuns:

10. Timpul mortii pacientului: 6:36 PM. Timpul mortii asistentului 6:39; a doctorului 6:40.

9. "Esti in siguranta draga mea, poti iesi afara" a spus tata pe un ton care imi oferea siguranta, cu ochii lui albastrii stralucind prin deschizatura usii de la dormitor. Tot spunea asta de ore intregi, dar nu schimba faptul ca tatal meu are ochii verzi.

8. Uite-o, acolo era, femeia pe care o iubeam statea dezbracata intr-o balta de sange. In timp ce ma dezbracam sa intru si eu, am intrebat-o "De data asta cati a trebuit sa omori ca sa o umpli?"

7. Copilul meu de 2 ani intotdeauna se holbeaza la mine. Zambesc la el ca sa il fac sa rada, totusi mi-as fi dorit ca si restul familiei sa ma poata vedea inca.

6. Sotul meu a dat din cap incet, asigurandu-ma ca a omorat cuibul de paianjeni. Aproape ca ma intorceam sa-i multumesc, dar apoi am observat sclipirea firelor care il suspendau ca o marioneta.

5. "Domnule politist, m-am uitat in alta parte pentru o secunda si bebelusul meu disparuse" am spus plangand disperat. "Asta a fost mult mai bine, am sunat mult mai convingator de data asta" mi-am spus zambind si ridicand receptorul sa sun.

4. "Nu o sa-l las pe acel monstru sa-ti faca ceva" I-am promis asta fiicei mele. Cu tot ce imi trecea prin cap in momentul ala, mi-am pus sfoara la gat si mi-am pastrat promisunea.

3. Astazi este ziua in care ma casatoresc, si ar trebui sa fie cea mai fericita zi din viata mea. Parintii mei spun ca fac alegerea corecta, ca el ma poate sustine si in acelasi timp imi ajuta familia, dar in timp ce ma uit pe geam asteptand inceperea ceremoniei, tot ce imi doresc de fapt e sa fiu afara si sa ma joc ca ceilalti copii.

2. In cateva ore dupa ce am fost ingropat de viu, in sfarsit am auzit pe cineva care incerca sa ma dezgroape. Dar entuziasmul meu s-a dus repede cand mi-am dat seama ca de fapt sunetele nu veneau de sus, ci de sub mine.

1. "Opreste-te, am SIDA!" l-a mintit disperata pe cel care urma sa ma violeze. "Si eu" a raspuns el.