| fighter391s a întrebat:

Zapada carbonica (artificiala) este aceeasi cu gheata carbonica?
Urgent!

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

ZApada carbonica nu este acelasi lucru cu gheata carbonica pentru ca principala utilizare a gheții carbonice este de a păstra mâncarea, băutura etc. într-o stare nealterată, fără a folosi metoda refrigerării ciclice. Gheața carbonică poate fi folosită pentru înghețarea instantanee a alimentelor, mostrelor, sau/și la fabricarea înghețatei.

1 răspuns:
| roxyroy a răspuns:

Sunt diferite