| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi o aplicatie pentru muzica gen spotify dar gratis. Va rog.

Merci mult!

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Deezer are o varianta gratuita, dar vine bineinteles cu reclame si limitari
(nu poti da decat un numar limitat de skip-uri pe zi, e functional doar pe telefon, ofera calitate normala, adica comprimata (nici vorba de FLAC, APE, ALAC))

TIDAL Access - nu are o biblioteca atat de mare, dar mie imi place ca ofera formate lossless

Last.fm - aici gasesti artisti cat de cat in trend
Din nou, versiunea de mobil e scoasa la inaintare, ca si la Deezer, si nu ai nevoie de cont.

stiu ca mai exista Jango, dar nu l-am incercat.

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Merci pentru răspuns. O sa le incerc si o sa vad ce e mai bunwinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Youtube, dar are reclame și nu rulează în fundal.

De ce nu Spotify? Ai oferte din când în când, 30 zile gratuite sau 5 lei pentru 3 luni etc.

Spotify e gratuit pe web, poți să îți faci câte playlist-uri vrei acolo și să le dai shuffle de pe telefon, doar că ai doar 6 skip-uri pe oră și reclame uneori.

Apropo, pe Spotify, dacă asculți puțin muzică, la Realizat Pentru Tine, îți fac ei vreo 6 playlist-uri cu melodiile tale (în general de câte 3 ore de ascultare) + alte mixuri bazate pe genurile tale preferate + alte recomandări, și acolo poți asculta ce vrei, nu ai limită de skip-uri etc.

Mai e SoundCloud, dar eu una nu am găsit niciodată acolo tot ce voiam, mai mult artiști mici și remix-uri.

Deezer mai era gratuit, dar plin de reclame din ce-mi amintesc și calitate meh.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Intr-adevar Spotify e cea mai buna aplicatie pe care o știu, dar ma gandeam ca poate exista ceva de genul gratis. Merci pentru raspuns.

| MorcovMajestic a răspuns:

Nu exista

| anonim_4396 explică (pentru MorcovMajestic):

Doar daca imi descarc eu muzica?