| anonim_4396 a întrebat:

Zilele trecute am spart o oglinda. Este adevarat ca voi avea 7 ani de ghinion? Ma gandesc mereu la asta si nu stiu daca sa cred sau nu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta este o superstitie din strabuni. Normal ca nu este adevarata! Fiecare din noi am spart oglinzi la viata noastra. Imagineaza-ti cei care fac oglinzile, ca se si sparg in proces. Pai ce ar trebui sa li se intample lor?

Pe langa asta, incearca sa-ti imaginezi o lume in care peste 95% din oameni au 7 ani ghinion laughing Ma amuza doar gandul ca ar fi real.

Deci nu, poti sta linistita ca nu este real si nu ai de ce sa te sperii.

Iti doresc o zi placuta!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu vei avea, sint doar superstitii, noi oamenii sinte m supusi greselilor.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Normal că nu vei avea şapte ani de ghinion. Este doar o superstiţie, ca multe altele. Dacă o pisică neagră îţi taie calea, îţi va merge rău, dacă te întorci înapoi acasă, vei avea o zi grea, etc. Şi eu am spart o oglindă acum câţiva ani şi crede-mă că nu mi s-a întâmplat absolut nimic rău. Am mai avut şi neplăceri dar nu înseamnă că au fost cauzate de această mică întâmplare. Deci stai liniştită.

Numai bine!

| Axys a răspuns:

Buna stai linistita asta e o vorba din batrani ca vai dac spargi o oglinda ai ghinion nu-i adevarat deloc stai linistita happy

| MaliciousDeath a răspuns:

Da,si se spune ca in fiecare noapte, in timp ce vei dormi, Monstrul zburator de spaghete va sta la capataiul tau si va incerca sa te converteasca la pastafarianism prin metode mai...neortodoxe.Eu zic sa ai grija.

| SimonaCristina a răspuns:

E o superstitie, stai linistita. Asa, fiecare dintre noi a patit cu oglinda si unii sunt chiar fericiti, fara probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| Blackrose101 a răspuns:

Nu te ingrijora, eu am spart o oglinda uriasa si nu mi s.a intamplat nimic.Toate lucrurile de genul acesta au fost inventate de oameni ca sa explice coincidentele nefericite.

| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Normal ca vei avea

cine crede i se intampla
cine nu... nu