| anonim_4396 a întrebat:

30-40.000 de cazuri/zi... va vine sa credeti ca se testeaza atat de multi oameni in fiecare zi?
Oare de ce? Simptomele sunt mai usoare la Omicron, sansele de agravare mai mici, rata de deces mai mica.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se testeaza lumea pentru ca...
se fac teste in scoli
pentru ca unii au nevoie sa intre la instituii alea statului
iar numarul de teste nu este mult mai mare decat in trecut, doar rata de pozitivare e mai mare.