| Jouliete a întrebat:

A devenit obligatoriu vaccinul cand folosim transportul în comun?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vaccinul nu este inca obligatoriu.
Doar puratul mastii este obligatoriu in mijlocele de transport in comun.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde te informezi? Cum verifici sursa de informație?

Bula
| Bula a răspuns:

Vaccinatii vor urca in autobuze /troleibuze.
Nevaccinatii vor impinge vehiculele, in comun. Economie de energie pentru buget. big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

| Celcestietot a răspuns:

Nu, ar fi si culmea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cred ca te referi certificatul verde!
Nu, si cred ca nu va deveni obigatoriu atata timp cat vaccinul nu e obligatoriu
Insa e obligatorie masca de protectie!

| Sofer a răspuns:

Nu.

| Lioana a răspuns:

Nu. Daca s-ar întâmpla asa ceva ar circula mai multi cu mașina proprie si s-ar ingreuna circulatia, iar dorinta primarilor e ca sa circule cat mai multi cu mijloacele de transport în comun pentru a nu se crea blocaje de trafic.

| Lukasssz a răspuns:

Momentan,nu!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu da idei. Poate este cineva pe aici care propune asta prin parlament.

| Jouliete explică (pentru anonim_4396):

Citisem un articol în care zicea chestia asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jouliete):

Verifica și sursa. Spre exemplu mediafax, ei nu postează fake news.

| NunuNini a răspuns:

Nu. Si te rog nu le da idei! Pentru ca in Italia, este.

Răspuns utilizator avertizat
| Unveceu a răspuns:

Nu