| AlexDorinel a întrebat:

Acum ca s-au dat teste în scoli, de marți o sa avem o explozie de cazuri?(am zis marți pentru ca testele de luni se numără pentru marți în caz ca nu stiti).

Deci o sa se treacă iar sute de mii de copii în online.

E clar ca infectările nu aveau cum sa scadă asa dintr-o data, având in vedere ca vaccinarea a cam bătut pasul pe loc.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"de marți o sa avem o explozie de cazuri?"

frecții, va fi tot așa cum a fost și până acum, nu altfel

| Mirel4412 a răspuns:

Sute de mii? Exagerezi putin. Copiii se vaccineaza din ce in ce mai mult, in principiu pentru a sta afara noaptea sau a intra in mall.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandradlr a răspuns:

Nu va fi nimic ca testele astea nu sunt eficiente rolling on the floor

| RandomJ a răspuns:

La tine poate nu s-au dat, la mine la liceu s-au dat. La fel și la liceul iubitei mele. Nu mai crede tot ce auzi că nu se dau teste

| alealinaa a răspuns:

"Acum ca s au dat teste în scoli, de marți o sa avem o explozie de cazuri? "
Nu ai de unde știi. Și dacă cineva spre exemplu este pozitiv de la tine din clasă, doar clasă respectiva intră pe onlie, nu toată școala, numai persoanele cu care a avut contact si ramane in carantina la domiciliu pentru 14 zile de la data confirmarii.

Răspuns utilizator avertizat
| alealinaa a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu e neapărat să fumezi happy