| KeNZO21 a întrebat:

Ai fost depistat pozitiv covid 19 si te baga in carantina 10 zile, ultima zi aica a 10 a o sa mai stai in caratina?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o sa stai, trebuie sa stai cel putin 10 zile si 10 zile nu sunt 9 zile.

| KeNZO21 explică (pentru Ioandelasal):

Pai carantina e de pe 07.01. 2022 pana pe 16.01. 2022, adica pe 16 am iesit din carantina nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru KeNZO21):

In cazul expus 16.01. 2022 este ultima zi de carantina, daca nu ma crezi poti socoti pe degete, asa ca iesi din carantina abia pe 17.01. 2022.

Răspuns utilizator avertizat