| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Am auzit ca nu ti se da voie sa calatoresti cu avionul, numai daca ai facut vaccinul anti covid. Este adevarat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Partial. Sunt doar cateva companii aeriene care au lansat idea deocamdată.

| mgtow a răspuns:

Asta se mentine 1-2 ani dupa nu mai stie nimeni de virus

| RoCkKiD a răspuns:

Inca nu e cazul dar probabil va fi cazul la anul cand vaccinul va fi mai usor disponibil.

Momentan se cer doar teste PCR la unele companii.

| Paul754880338 a răspuns:

Este de fapt, ca in orice relatie tensionata, fiecare arunca pe masa cereri inaceptabile sperand sa il sperie pe celalalt.
Si daca nimeni din cei ce vor sa calatoreasca nu are vaccinul, sunt companiile aeriene gata sa accepte falimentul?!

| Mosotti a răspuns (pentru Paul754880338):

Nu accepta nici un faliment, ca lumea e arzatoare de dorinca sa calatoreasca, au afaceri, se vor vaccina in final.
In SUA firme destule la fel fac, nu mai te duci la munca fara vaccin, nu vrei, ok, dar te intretii cum oi sti.
Si e si normal, sa terminam odata cu porcaria asta. Au zis astia ca 70 % daca se vaccineaza, se regleaza treaba.

| Onisim10 a răspuns:

Poate la unele companii aeriene.
Dar cel mai probabil este obligatoriu vaccinul anul viitor, când o să se administreze mai multe doze.

| mgtow a răspuns (pentru Onisim10):

Nu poate sa oblige vaccinarea - o sa fie revolte si altii se supun

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Ete nu poate, poate! Ca se bazeaza ca oamenii vor sa faca acel lucru f mult si pana la urma se vor conforma, in sua la munce la unele firme la fel, fa revolta, firma aia e casa omului cum s-ar zice, patronul face regulile, nu intri daca nu aplici regula lui.

Te revolti si ramai pe strazi, aia e, alegi! Si iti zic eu ca te vei vaccina ca sa ai ce manca.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Prefer sa ajung in paradis fara el

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Sigur, este alegerea ta.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Moartea sfanta fara chimicale... dumnezeu e mare. De fiecare data cand mam rugat la el fie ca a fost vorba de servici, sanatate sau chestii mai mici m.a ajutat. Testu covid l-am facut ieri cu 2 militari si a iesit negativ. Mai ales mi.am facut de cap cu cateva femei

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Nu te-a ajutat un el care nu e, ai avut gene bune, ai fost destept, descurcaret si de aia ai reusit si cu sanatatea si cariera, deci asta este, nu te mai imbata cu iluzii.
Esti un om norocos, ai castigat loteria genetica.

Ca ai intalnit lepre de femei, asta nu a depins de tine, e un factor extern.

| Daniel_Gheorghe_1991 a răspuns:

Din cate am auzit eu, o sa fie introdus un pasaport de vaccinare dar mie mi se pare o tampenie!