| achellaris a întrebat:

Am avion >Bucuresti-Paris miercuri 11 noiembrie. Am nevoie de test Covid negativ?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Corect

| Iote a răspuns:

"Același decret prevede, pentru pasagerii curselor aeriene, în funcție de statul din care sosesc, dispoziții cu privire la prezentarea unui rezultat negativ al unui test biologic molecular pentru SARS-CoV-2 (de exemplu, test PCR), realizat cu cel mult 72 de ore înainte de zbor. "
Conform MAE.

| Balalau95 a răspuns:

"acum 4 ore | achellaris a întrebat:
Am avion >Bucuresti-Paris miercuri 11 noiembrie. Am nevoie de test Covid negativ?"

acum 4 ore era TOT 14 noiembrie, iar tu ai avion pe 11 noiembrie... DECI...

FACI MISTO DE NOI?!?

syctyr si la mai mare!