| Arakiss a întrebat:

Am avut Covid pana saptamana trecuta, mai pot sa mai fac iar in viitorul apropiat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

Și eu am avut da anul trecut asta am răcise rău da cu niște gem și ceai cald și nurofen forte plus într-o săptămână m-am pus pe picioare. Da pai noi ăștia care am vut cică suntem imuni și nu vom mai răci ( adică ne minte pe față și vor urma alte pamdemi)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Deocamdată, ai imunitate.

O să îți citez ceva:

"Un număr de studii au concluzionat că oamenii produc anticorpi până la 7 luni după infecție. Însă, nu este clar dacă prezența lor este suficient pentru a preveni reinfectarea, iar cercetările au arătat de asemenea că nivelurile de anticorpi scad rapid, în special pentru cazurile ușoare."

| ReddY25 a răspuns:

Posibil

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sanse sunt. Cineva apropiat a patit treaba asta. Cel mai bine este sa te protejezi.

| RxTx a răspuns:

Dacă ai rămas cu acea senzație de tuse bagă niște argint coloidal ionic 17 mililitri pe ora până când iti trece si gata dupa 2 saptamani o sa iti treaca acea senzatie enervantă că îți vine să tușești si vei fi un om normal ca si când nimic nu s-ar fi întâmplat și îti vei putea realua viața normală de zi cu zi

| Antton a răspuns:

Da eu am avut de 3 ori la rând

| gabriel2004o a răspuns:

Cică după prima infectare o sa ai anticorpii formați
Deci o sa se ia mai greu

| Arakiss explică (pentru Antton):

La ce interval de timp unul după altul?

| Freya1 a răspuns:

Posibil sa mai faci dar nu recent.Eu am făcut o data când a apărut virusul și acum de o săptămână am făcut iar.

| ShinigamiX a răspuns (pentru Antton):

Forma grava? Eu am avut odata si am zis ca mor. Era sa mor, am vazut moartea cu ochii.