| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Am facut si al doilea vaccin dar inca nu au trecut acele 10 zile pana cand devine certificatul verde valabil. Cand intru pe site unde scrie "vaccinat" apare cu mov. Dupa cele 10 zile o sa scrie cu verde? Sau cum imi dau seama ca e valabil?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dupa 10 zile (inclusiv)!
Deci, începând cu a 11-a zi de la a doua doză de vaccinare, certificatul devine valabil, automat.
Numără și tu zilele, nu ai zis cand l-ai facut pe ultimul.

Răspuns utilizator avertizat