| GreenNature03 a întrebat:

Am facut un test NewGene cu saliva, am respectat procedura si au trecut deja 15 minute si niciun rezultat. De ce?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti neutru.

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu apa chioara.
Va da rezultat identic. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

GG man, esti negativ din fericire pentru tine sau din pacatehee hee

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezultatele apar în 15 până la 30 de minute,scrie la instrucțiuni. Dacă în timpul ăsta nu apare banda roşie pe linia C înseamnă că rezultatul e nevalid şi trebuie să repeți testul cu un alt card, dacă apare banda roşie doar pe linia C atunci înseamnă că e negativ, iar dacă apar benziile roşii pe ambele linii, T şi C, înseamnă că e pozitiv.

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns:

Esti negativ happy

Dar care era intrebarea? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 19flo79):

Probabil nu i-a aparut dunga aia de control. Fara aia, testul e neconcludent.

| 19flo79 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, corect! Sunt teste "defecte" si atunci trebuie repetate pe un alt dispozitiv!

| Lamasanu a răspuns:

Negativ. Felicitari